آموزش اسکرین رکوردر مک با استفاده از QuickTime Player

پارسا جهانبانی ۱ فروردین ۱۴۰۰
اسکرین رکوردر مک

اسکرین شات و اسکرین رکورد از رایج‌ترین روش‌های انتقال اطلاعات هستند. دانستن روش استفاده از اسکرین رکوردر مک می‌تواند بسیاری جاها خصوصاً هنگام ضرورت، کمک بزرگی باشد. در این مطلب به آموزش استفاده از QuickTime برای فیلم گرفتن از صفحه نمایش مک می‌پردازیم.

استفاده از QuickTime Player به عنوان اسکرین رکوردر مک

پیشتر در رابطه با اسکرین رکوردر iOS گفته بودیم و نرم افزارهای متعددی برای آن معرفی کردیم که می‌توانید از اینجا مطالعه کنید. کوئیک تایم یکی از اپلیکیشن‌هایی است که به صورت پیش‌فرض روی سیستم عامل مک دیده می‌شود. حتما از این برنامه برای پخش فیلم یا موسیقی استفاده کرده‌اید؛ اما این تنها کاربرد کوئیک تایم نیست و علاوه بر Player، ضبط صدا و تصویر و در نهایت انجام وظیفه به عنوان اسکرین رکوردر پایه مک را هم بر عهده دارد.

  • از طریق میانبر Space⌘ (کامند و اسپیس)، منوی Spotlight Search را باز کنید. نام QuickTime Player را تایپ کنید تا مک آن را پیدا کند. برنامه را اجرا کنید.
اسکرین رکوردر مک و فیلم گرفتن از صفحه نمایش مک
  • پس از اجراء کوئیک تایم، با فرمان‌هایی که در تصویر پایین می‌بینید مواجه خواهید شد. روی File کلیک کنید. همانطور که گفتیم سه قابلیت (به ترتیب) ضبط فیلم (میانبر ⌥⌘N)، ضبط صدا (میانبر ⇧⌘N ) و در آخر ضبط صفحه (میانبر ⌃⌘N | تنها زمانی که کوئیک تایم در حال اجرا است) را می‌توان استفاده کرد.
اسکرین رکوردر مک و فیلم گرفتن از صفحه نمایش مک
  • در صورتی که می‌خواهید از تمام صفحه ویدیو بگیرید گزینه 1 و در غیر این صورت گزینه 2 را انتخاب کنید. این گزینه امکان انتخاب قسمتی از صفحه را به شما می‌دهد. در کنار این دو آپشن‌هایی مانند استفاده از میکروفون هنگام ضبط برای اضافه کردن توضیحات به اسکرین رکورد و نمایش کلیک‌های ترک‌پد/موس نیز وجود دارد که در صورت تمایل می‌توانید فعال کنید.
اسکرین رکوردر مک و فیلم گرفتن از صفحه نمایش مک

برای اتمام فیلم روی علامت ⏹ کلیک کنید.

اسکرین رکوردر مک و فیلم گرفتن از صفحه نمایش مک

اسکرین رکوردر مک امکانات کاربردی دیگری از جمله انتخاب کیفیت ویدیو و اشتراک گذاری مستقیم آن به اپ‌های ثالث را هم در اختیار کاربر می‌گذارد.

برای تغییر رزولوشن ویدیو:

پس از پایان فیلم گرفتن از صفحه نمایش مک، File و سپس Export را انتخاب کنید.

برای اشتراک گذاری ویدیو:

پس از پایان فیلم گرفتن از صفحه نمایش مک، File و سپس Share را انتخاب کنید.

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی