اپل در دو راهی انتخاب شبکه فایوجی و صفحه نمایش ۱۲۰ هرتز برای آیفون ۱۲ ، فایوجی را انتخاب می‌کند

فرهاد سعادت ۲۱ مهر ۱۳۹۹
آیفون ۱۲

تا به امروز خبرها و گزارشات بسیاری درباره احتمال وجود صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی در آیفون ۱۲ شنیده و دیده‌ایم. البته نتیجه این خبرها و گزارشات بر استفاده نکردن آیفون ۱۲ از صفحه نمایش ۱۲۰ هرتز منتهی شد، دلیل این اتفاق هم کاهش مصرف انرژی توسط تلفن همراه است. از جمله سایر انتظارات در مورد این گوشی جدید می‌توان به اضافه‌شدن دوربین پریسکوپی و تغییر اندازه ناچ آیفون اشاره کرد. البته در نهایت، اتفاقی که در این تلفن همراه جدید عملی خواهد شد، شبکه فایوجی است.

با استناد به سخنان آقای جان پراسر (Jon Prosser) در ساخت و تولید آیفون ۱۲، شرکت اپل در یک دو راهی بین شبکه فایوجی و صفحه نمایش ۱۲۰ هرتز گرفتار شده بود. شبکه فایوجی به نسبت شبکه 4G به انرژی بیشتری نیاز دارد. در سمت دیگر نیز صفحه نمایش ۱۲۰ هرتز به نسبت صفحه نمایش ۶۰ هرتز، باتری بیشتری را از گوشی مصرف می‌کند. اضافه‌کردن هر کدام از این دو به محصول جدید آیفون باعث افزایش مصرف انرژی و باتری می‌شود.

شرکت اپل در دو راهی شبکه فایوجی و نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز
شرکت اپل در دو راهی شبکه فایوجی و نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز

در این دو راهی، شرکت اپل شبکه فایوجی را برای آیفون جدید انتخاب کرده است، زیرا بازاریابی آن ساده‌تر است. تبلیغات شبکه فایوجی و سرعت اینترنت بالاتر با استفاده از داده‌های سیم‌کارت، به مراتب تبلیغات صفحه نمایش با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز ساده‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود و کاربران حتی آن را بهتر درک می‌کنند.

از آنجایی که صفحه نمایش‌های اولد و مودم‌های فایوجی به سرعت در حال پیشرفت هستند و در آینده نیز انتظار مصرف انرژی کمتر از آن‌ها خواهد رفت، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که در آیفون‌های ۲۰۲۱ هر دوی آن‌ها را در کنار هم داشته باشیم. اما مطمئنا این اتفاق در آیفون ۱۲ نخواهد افتاد.

تغییرات آیفون ۱۲ در مقایسه با آیفون ۱۱

همه اطلاعاتی که از آیفون ۱۲ منتشر شده است

منبع: Gsmarena

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی