آیا تلفن همراه، کارت های اعتباری را باطل می کند؟

سایمان دیجیتال ۱۱ اسفند ۱۳۹۴
کارت های اعتباری

واقعا کارت های اعتباری می سوزند ؟

شاید تا بحال پیش آمده باشد که از خود یا شخصی دیگر سوال گرفته باشید و یا حتی شنیده باشید که با قرار دادن کارت های اعتباری در کنار تلفن های همراه، کارت ها از کار می افتند(به اصطلاح می سوزند). در صورتی که تمایل دارید پاسخ علمی این سوال را دریابید، با ما همراه باشید.

انواع کارت های اعتباری

پس از مدتی جستجو در گوگل برای یافتن پاسخ سوال، به یکی از معتبرترین سایت ها با رده بندی نهم امریکا(لینک) رسیدم که جواب سوال را به این شکل داده بود: بسیاری از پاسخ ها در این زمینه به حدس و گمان نزدیکتر هستند تا پاسخ واقعی اما در واقع اول باید این موضوع را بدانیم که نوارهای مغناطیسی موجود در کارت های اعتباری به دو شکل هستند، نوارها با وادارندگی کم، نوارها با وادارندگی زیاد.

حقیقت پشت کارت های اعتباری

کارت های اعتباری با وادارندگی کم (همچون کارت هتل) به گونه ای طراحی شده اند تا بتوان توسط کدهای جدید آنها را چندین بار پیاپی کد نویسی کرد. برای تسهیل اینکار، آنها را اندکی ضعیف تر ساخته تا هر بار بتوان کدهای جدید را بر روی آنها نوشت. در حالیکه برخی کارت های اعتباری دیگر(همچون کارت بانکی) نیازی به تغییر های مجدد ندارند و یک سری اطلاعات ثابت برای مدت طولانی نیاز است در آنها ذخیره شود بنابراین آنها را بسیار مقاومتر ساخته و به اصطلاح آنها را کارتهایی با وادارندگی زیاد می گویند. کارت های اعتباری ضعیفتر با قرار گرقتن در میدان های مغناطیسی اندکی قویتر از خود، همچون میدان مغناطیسی موبایل می توانند اطلاعات خود را از دست بدهند و در اصطلاح دی مگنتایز(از دست دادت حالت مغناطیسی) شوند.

میدان مغناطیسی موبایل

میدان مغناطیسی موبایل ها نیز تنها از بلندگوهای آن و گاها از آنتن آن ناشی می شود آما انقدر کم است که شما هیچ گاه نمی توانید توسط میدان مغناطیسی موبایل، حتی یک گیره ی کاغذ را نیز بردارید. در عین حال باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که این قطعات در قسمتی از تلفن همراه شما قرار گرفته است که در کنار گوش شما قرار می گیرد.

نتیجه گیری

از مطالب بالا باید نتیجه بگیریم که بدون محاسبات ریاضی قدرت مغناطیسی این وسایل میتوان گفت که بسته به وادارندگی نوع کارت های اعتباری، فاصله ی بین میدان های مغناطیسی تلفن همراه و کارت های اعتباری، کاملا بعید به نظر می سد که شما بتوانید از طریق تلفن همراهتان، کارت اعتباریتان را پاک کنید. چنانچه شما یک گوشی بسیار قدیمی و یا بسیار نازک را در کنار کارت اعتباریتان دارید با فرض مثال محال شاید بتوانید اطلاعات کارت اعتباری هتل خود را پاک کنید اما این امر فوق العاده بعید بنظر می رسد.

 

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی