آموزش تمیز کردن صفحه لمسی گوشی-روش اول

سایمان دیجیتال ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
تمیز کردن صفحه گوشی

تمیز کردن  صفحه لمسی گوشی – لکه، آلودگی یا کثیفی همه ی جای صفحه لمسی تلفن همراه شما را گرفته است؟ شاید اثر انگشت برجای مانده ی شما از یکی از بازی های محبوبتان کماکان بر روی صفحه است ؟ در واقع به طور منظم، تمیز کردن صفحه ی لمسی (به اصطلاح صفحه ی تاچ) تلفن همراه، تبلت و یا پخش کننده ی MP3 شما کاری ضروری است چرا که این کار برای نگهداری و طول عمر صفحه ی لمسی کالای شما ضروری است. برای اینکه یاد بگیرید چگونه این لکه ها و آلودگی ها را از تلفن همراه خود تمیز کنید و همچنین این کار را به شکلی انجام دهید که موجب آسیب زدن به صفحه ی لمسی دستگاهتان نشود، با سایمان چگونه همراه باشید.

روش اول

قدم اول- تمیز کردن به کمک یک پارچه ی میکروفیبری

micro fiber cloth

پارچه ی میکروفیبری

پارچه ی میکروفیبری، که در اواخر دهه ی 1950 ساخته شد حاوی الیاف ظریفی می باشد که ضخامت آن ها صدها برابر کوچکتر از یک تار موی انسان است و بر روی آن های شکاف هایی ایجاد شده است. این محصول در ابتدا تنها در نساجی بکار می رفت اما با پیشرفت صنعت، تبدیل به محصولی با قدرت پاک کنندگی بسیار قوی شد. هر پارچه تمیز کننده شامل هزاران مرکز بسیار کوچک جمع آوری کننده چرک می باشند که با برداشتن کثیفی ها، سطحی تمیز بر جای خواهند گذاشت. جالب است بدانیم این پارچه ها به هیچ تمیز کننده ای به جز آب نیاز نخواهند داشت. برخی از دستگاه ها ، هنگام خرید، در درون جعبه ی خود یکی از این پارچه  ها را دارند. ارزش این گونه پارچه ها متفاوت است. برای پارچه هایی که توسط شرکتی خاص، برای محصول مختص به آن شرکت پیشنهاد می شوند، عموما بیشتر هستند.

قدم دوم- دستگاه خود را قبل از اقدام به تمیز کردن، خاموش کنید.

عموما هنگامی که صفحه ی دستگاه خاموش است، کثیفی های بر روی آن، بهتر نماینگر می شوند. از این رو هنگام تمیز کردن بهتر است گوشی خود را خاموش کنید.

Clean-a-Touch-Screen-Step-2

خاموش کردن دستگاه قبل از تمیز کردن

قدم سوم- آرام با حرکات مدور

یک نظر اجمالی به صفحه بیندازید و به کمک پارچه ی میکروفیبری خود، با حرکت های مدور سعی در حذف عموم آلودگی های بروی صفحه ی لمسی دستگاه خود کنید.

Clean-a-Touch-Screen-Step-3

تمیز کردن آرام با حرکات مدور

قدم چهارم- مرطوب سازی تنها در حالت نیاز

تنها در صورتی که نیاز باشد، می توانید یک پارچه ی پنبه ای مرطوب را و یا حتی از گوشه ی یقه ی لباس خود، مجدد به صورت حرکات مدور بهره ببرید. گاها تنها کافیست برای اضافه کردن رطوبت، از رطوبت موجود در تنفس خود، بر روی صفحه ی لمسی استفاده کنید.

  • هنگام استفاده از لباس، می باید دقت کنید از چه نوع لباسی استفاده می کنید. برخی از آنها، گاها برای استفاده در این مورد، باید اندکی نمناک شوند. چنانچه نمناکی لباس الزامی است، این مورد را رد کنید و به خواندن ادامه مطلب بپردازید.
  • در هنگام نمناک کردن یک پارچه، بهتر است از آب تقطیر شده و یا مایعاتی که به این منظور ساخته شده اند، بهره برد.

    Clean-a-Touch-Screen-Step-4

    مرطوب سازی تنها در حالت نیاز

قدم پنجم- مجدد به کمک پارچه ی میکروفیبری، سعی به اتمام کار کنید.

تمیز کردن بیش از حد نیازی نیست. چنانچه در پایان رطوبی بر روی صفحه باقی مانده است، اجازه بدهید توسط هوا خشک شود. در انجام کلیه ی مراحل به یاد داشته باشید، هیچ گاه فشار بیش از حد به صفحه ی لمسی دستگاه نیاورید.

Clean-a-Touch-Screen-Step-5

تمیز کردن به صورت حرکات مدور

قدم ششم- پارچه ی میکروفیبری را بشورید.

برای انجام این مرحله، پارچه را در آب گرم و صابون خیس کنید. آب گرم باعث می شود که فیبرهای موجود در پارچه باز شوند و آلودگی های موجود در آن آزاد شوند. در این میان، به آرامی پارچه را بمالید و به هیچ عنوان سعی نکنید، با فشردن بیش از حد، سعی در خارج کردن آب اضافی موجود در پارچه کنید. اجازه بدهید این خشک شدن، توسط هوا صورت بگیرد. چنانچه شما عجله دارید، می توانید توسط ضربه زدن، آن را خشک کنید. فراموش نکنید، در حینی که این پارچه خیس است، نباید سعی در تمیز کردن صفحه ی لمسی دستگاهتان کنید.

Clean-a-Touch-Screen-Step-6

شستشوی پارچه ی میکروفیبری

مرحله ی دوم این عملیات را روز دوشنبه از دست ندهید. با سایمان دیجیتال همراه باشید.

منبع: WikiHow

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی