آموزش تمیز کردن صفحه لمسی دستگاه هوشمند -روش دوم

سایمان دیجیتال ۱۲ بهمن ۱۳۹۴
تمیز کردن صفحه گوشی

اگر به یاد داشته باشید، در روز شنبه، روش اول آموزش تمیز کردن صفحه لمسی گوشی و یا تبلت (دستگاه  هوشمند) را با هم مرور کردیم، امروز با روشی دیگر در این باره، در خدمت شما هستیم.

رفع آلودگی های صفحه ی لمسی دستگاه هوشمند به کمک ژل الکل

این روش از آن جایی مفید خواهد بود که ژل ضد عفونی کننده، کلیه ی جرم ها و البته آلودگی ها را نابود خواهد کرد. به یاد داشته باشید که از این روش به دفعات محدودتری می بایست استفاده کرد.

قدم اول- مقداری ژل الکل تهیه کنید!

Alcohol gel

ژل الکل

“ژل الکل” و یا به عبارتی دیگر “ضدعفونی کننده ی دست” را به راحتی می توان از داروخانه ها تهیه کرد. باید در مورد این مواد ضد عفونی کننده بدانیم که آنها در واقع حاوی الکل هستند و همچنین مواد خاص دیگری  در ساختار انها موجود است که در این مطلب نمی گنجد، از این رو می توانند سریع‌تر روی باکتری‌ها اثر کنند. این ژل‌ها نیازی به آب‌کشی و خشک کردن ندارند. به سرعت تبخیر می‌شوند و نیازی به استفاده از آب یا حوله و دستمال کاغذی برای خشک کردن آنها نیست.

قدم دوم- یک عدد حوله ی کاغذی تمیز را بردارید.

towel paper

به عنوان دقت کنید، حوله ی کاغذی با دستمال کاغذی تفاوت دارد، از به کار بردن دستمال کاغذی و یا دستمال توالت بپرهیزید.

قدم سوم- مقدار اندکی ژل بر روی دستمال کاغذی بریزید.

Squeeze a little gel

قدم چهارم- رفع آلودگی ها

wipe circular

به کمک انجام حرکات مدور دستمال کاغذی بر روی صفحه سعی در رفع آلودگی های موجود بر آن کنید.

قدم پایانی- حذف ردپا

دستگاه هوشمند microfiber cloth

چنانچه به فرض مثال محال لکه ای باقی مانده است، آن را به کمک تکه پارچه ی میکروفیبری حذف کنید.

نکات مهم

 • چنانچه پارچه ی میکروفیبری ندارید و نمی توانید صبر کنید، یک پارچخ ی پنبه ای و یا گوشه ای از یک پیراهن می تواند کمک حال شما باشد.
 • مطمئن شوید قبل از شروع کار، دستگاه هوشمند شما خاموش باشد.
 • در صورت امکان، برای دستگاه هوشمند خود، از یک قاب استفاده کنید، تا هنگام ضربه خوردن، کل ضربه به بدنه و صفحه ی لمسی دستگاه هوشمند وارد نشود.
 • در صورتی که می خواهید محافظت بیشتری از صفحه ی نمایش دستگاه هوشمند شما صورت گیرد، می توانید از یک صفحه ی ضدخش بهره ببرید. این ضد خش برای تلفن همراه و یا تبلت شما همچون یک غشا عمل کرده که در طی استفاده های روزمره، از بروز هر گونه خط و خش جلوگیری می کند.
 • پارچه ی تمیز کننده ی خود را در محلی خود و تمیز نگه دارید و به صورت منظم آن را بشورید تا آلودگی بر روی آن باقی نماند و همچنین لکه های روی صفحه ی لمسی به راحتی بیشتری از بین برود.
 • الکل ایزوپروپیل یکی از بهترین انتخابات برای پاک کردن صفحه ی لمسی است. از آن می توانیم برای کامپیوترها، تلویزیون ها و همچنین دستگاه های هوشمند بهره ببریم. باید به این مورد نیز اشاره کنیم که هیچ گونه اثر و ردپایی از خود بجای نمی گذارد و می توان آن را از هر داروخانه ای تهیه کرد.

اخطار

 • هیچگاه از ترفند آب دهان و پاک کردن، استفاده نکنید. این کار تنها باعث ایجاد آلودگی بیشتر و برجای ماندن بیشتر لکه خواهد شد.
 • هیچگاه نگام تمیزکاری صفحه ی نمایش، فشار بیش از حد بر روی آن نیاورید، در غیر این صورت ممکن است به دستگاه خود صدمه بزنید.
 • از به کار بردن هر گونه وسایل زبر و ساینده جدا خودداری کنید.
 • هیچگاه از دستمال کاغذی و یا دستمال توالت استفاده نکنید. این موارد شامل فیبرهای چوبی هستند که باعث ایجاد خط و خش بر روی سطوح پلاستیکی می شوند. ناگفته نماند، شاید اولین بار این مورد به چشم شما نیاید اما به مرور شما در خواهید یافت که انگار از یک پشم فولاد زبر برای اینکار کمک گرفته اید و نهایتا صفحه ی نمایش شما بسیار ریش ریش و آزار دهنده خواهد شد.
 • هیچ گاه از ماده ای که محتوی آمونیاک است بهره نبرید. این ماده به راحتی به صفحه ی نمایش آسیب می رساند.
 • از اسپری کردن مستقیم مایعات و یا آب بر روی صفحه جدا خود داری کنید. همیشه خطر نفوذ آب و مایعات به درون دستگاه شما وجود دارد. همواره می توانید مایع مورد نظر خود را درون پارچه ی میکروفیبری اسپری کرده ، پارچه را فشار دهید و سپس از آن استفاده کنید.

منبع: WikiHow

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی