طراحی iPhone و iPad جدید اپل شبیه چیزهایی که تاکنون دیده‌ایم نخواهد بود

مهدی حیدری ۲ اسفند ۱۳۹۹
تصویر احتمالی iPhone جدید

پَتِنت‌های منتشر شده از محصولات جدید اپل به ما این نوید را می‌دهد که این شرکت ایده‌های وسوسه انگیز جدیدی را در آستین دارد. اگر این ایده‌ها به واقعیت تبدیل شوند ما به زودی تغییرات زیادی را در iPhone و iPad جدید اپل خواهیم دید.

صفحه نمایش دوم در iPhone و iPad

خبرها حاکی از آن است که شرکت Apple بر روی یک گوشی و یک تبلت جدید کار می‌کند. در پشت iPhone و iPad جدید یک صفحه نمایش لمسی خواهیم داشت. اپل ادعا می‌کند که این کار در پیشرفت عکاسی بسیار مفید خواهد بود. احتمالا با این کار یک تغییر جدی در لیست بهترین دوربین‌های موبایل اعمال خواهد شد.

پَتِنت‌های درز کرده از یک منبع این قضیه را فاش می‌کند که صفحه نمایش پشتی قابل تنظیم است. هم برای iPhone و هم برای iPad این صفحه نمایش قابلیت تنظیم برای نمایش انیمیشن، ویدیو، عکس و چیزهای مشابه را دارد.

کاربرد اصلی صفحه نمایش پشت گوشی

اَپل ادعا می‌کند که این قابلیت به صورت ویژه برای عکاسی مفید خواهد بود. در اثبات این موضوع اپل قابلیت تحریک (stimulus features) را معرفی کرده ‌است. این قابلیت سوژه مورد نظر عکاسی را مجبور می‌کند که به دوربین توجه کند، لبخند بزند یا بخند‌د. مثلا برای عکاسی از یک کودک، نمایشگر پشتی تصویر کارتونی یک پاندا را نشان می‌دهد. با این کار نگاه ها به سمت دوربین جلب می‌شود و عکس بهتری ثبت می‌شود.

دوربین سلفی iPhone و iPad جدید

این نمایشگر پشتی همچنین برای ثبت عکس سلفی هم کاملا کاربردی ‌است. درحال حاضر دوربین اصلی iPhone 12 Pro Max بسیار بهتر از دوربین سلفی آن است. اما این صفحه نمایش پشت گوشی اجازه می‌دهد که از دوربین اصلی به عنوان سلفی استفاده شود. این قضیه در کیفیت تماس تصویری و عکس سلفی بسیار تاثیرگذار است.

iPhone 13 یا iphone flip

هرچند که iPhone 13 بسیار باورنکردنی به نظر می‌رسد، اما باز هم از دیدن این تغییرات در iPhone جدید مطمئن نیستیم. همانطور که قبل از عرضه سری 12 آیفون‌ شایعاتی مبنی بر تغییر بود ولی در عرضه عملا خبری از هیچکدام نبود.

با توجه به قوت گرفتن شایعه آیفون تاشدنی بعید نیست که به زودی شاهد این انقلاب در طراحی آیفون‌های جدید باشیم.

با همه‌ی این‌ها نباید فراموش کنیم که آیفون‌ها و آیپد‌های موجود در بازار از بهترین انتخاب‌های ممکن هستند. هرچند تغییرات جدیدی نیز در راه است.

نظرتان راجع به این تغییرات چیست؟ آیا این تغییرات مورد نیاز شما و کاربردی ‌است؟

منبع: Creativebloq

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی