کاربرد گوگل لنز در پیکسل های جدید گوگل چیست؟

Sayman Digital ۳ آبان ۱۳۹۶
کاربرد گوگل لنز در پیکسل های جدید گوگل چیست؟

همان طور که به خاطر دارید، کمپانی گوگل در روز چهارشنبه( 4 اکتبر)، لیستی از محصولات جدید و سرویس پیشرفته ای را ارائه نموده است. یکی از این سرویس های توسعه یافته، گوگل لنز می باشد. قابلیت Google Lens (گوگل لنز) استفاده شده در گوشی پیکسل 2 به کاربر این اجازه را می دهد که با عکس گرفتن از هر مکان، درمورد آن اطلاعاتی را بدست بیاورد. این قابلیت به عنوان یک ابزار جدید در دنیای اندروید نقش بازی می کند. البته قابلیت گوگل لنز برای اولین بار به گوش ما نخورده است بلکه این بار این قابلیت را با ویژگی ها و ابزارهای جدید در وسعت زیاد بررسی خواهیم کرد.

کاربرد گوگل لنز چیست؟

  • تشخیص گونه گیاه در عکس گرفته شده.
  • ارائه اطلاعات در مورد فیلم بر روی پوستر.
  • نمایش اطلاعات مربوط به یک مغازه بر اساس تابلو آن.
  • با اسکن یک بروشور و سند، اطلاعاتی از جمله ایمیل،شماره تلفن و… را برای شما نمایش می گذارد.

به طور خلاصه این قابلیت، عکس های ذخیره شده و یا گرفته شده شما را اسکن نموده و اطلاعاتی در مورد آنچه در عکس وجود دارد، برای شما نمایش می دهد.

قابلیت انحصاری پیکسل 2 و ایکس ال 2

در حال حاظر قابلیت گوگل لنز منحصر به گوشی های جدید پیکسل 2 و پیکسل ایکس ال 2 می باشند ولی هیچ جای نگرانی نیست زیرا این فناوری در آینده نزدیک نقش به سزایی را در گوشی های دیگر بازی خواهد کرد. اکنون اگر می خواهید به این فناوری دسترسی داشته باشید، بایستی یکی از کاربران پیکسل باشید.

چگونه از قابلیت Google Lens استفاده کنیم؟

قابلیت Google Lens به معنای واقعی یک برنامه نرم افزاری نمی باشد. لازم است بدانید که این ویژگی در برنامه Google Photos و Google Assistant مورد استفاده قرار گرفته است. اما برای استفاه از این قابلیت،همانطور که گفتیم بایستی یکی از کاربران پیکسل های جدید گوگل باشیم. براساس گفته های کمپانی گوگل این قابلیت به وسلیه یک آیکون بر روی عکس نمایش داده می شود که با زدن بر روی آن لیستی از اطلاعات و جزئیات آن عکس نمایان می شود.

برای آزمایش این قابلیت در پیکسل 2، در پست های بعدی با ما همراه باشید.

منبع:Cnet

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی