عملکرد ویندوز 10 از نظر مدیر ارشد طراحی گوگل

Sayman Digital ۱۲ آبان ۱۳۹۴
ویندوز 10

ماتیاس دوآرته مدیر ارشد بخش طراحی گوگل، براین اعتقاد است که ویندوز 10 هیچ‌گونه برتری نسبت به ویندوز XP ندارد؛ برای دانستن نظرات او درباره ویندوز 10 می‌توان به صفحه توییتر او مراجعه کرد. دوارته در توییتر خود نوشته است طراحی جدید مایکروسافت از سال 2001 به بعد به‌سختی توانسته است گام‌هایی فراتر از طراحی‌های قبلی در نرم‌افزارهای ویندوز خود بردارد.

نقل قول های ماتیاس دوآرته درباره ویندوز 10در توییتر خودش:

من یک surface4 با سیستم‌عامل ویندوز 10 خریدم ولی مطمئن نیستم برای استفاده این چیز جدید هیجان‌زده شوم، چون به نظر من ویندوز 10 همان XP با طراحی تخت است.

ویندوز 10 بیشتر شبیه ویندوز 10 سال قبل است.

علت نارضایتی دوآرته درباره ویندوز 10 واضح نمی‌باشد. شاید یکی از علل نارضایتی او آیکون جدید زباله‌دان ویندوز 10

ویندوز 10

ویندوز 10

باشد که با “اصول طراحی تخت دوارته ” متناقض است. وجود ناهماهنگی در زبان طراحی ویندوز 10 را می‌توان یکدیگر از علت‌های نارضایتی وی باشد. این ناهماهنگی در آیکون‌هایی مانند پنل تنظیمات، منو شروع و سایر آیکون‌های که در شکل پایین مشاهده می‌کنید محسوس است.

 

این انتقادات از طرف پدر فلسفه طراحی متریال گوگل می‌باشد که اعتبار و شهرت او به دلیل هنر طراحی بسیار زیبا در سیستم‌عامل اندروید است. برخلاف طراحی ناخوشایند و بی‌رنگ و روی اخیر اسکیوموروفی  با چرم مصنوعی برای گوشی‌های هوشمند، دوآرته ترجیح می‌دهد که کاربران تکنولوژی تصوری قابل‌لمس و فیزیکی به ماهیت نرم‌افزارها داشته باشند. بنابه گفته او زمانی ماهیت واقعی نرم‌افزارها موجودیت پیدا می‌کند که واقعا مادیت آن در این جهان از نوع کاغذ باشد.

این نظریه فوق امروزه در سیستم‌عامل اندورید 6.0 مارشمالو کاملا مشهود است و به‌گونه‌ای که امروزه صفحات و برنامه‌های رابط کاربری Google Now مانند ورق‌هایی از لوازم‌تحریر رنگی کنار یکدیگر قرارگرفته‌اند و ظاهر رنگی به گوشی بخشیده‌اند؛ و همچنین محصولات گوگل ازجمله پوشیدنی‌های سیستم‌عامل اندروید، کروم و نسخه آزمایشی برنامه صندوق دریافت ایمیل معرف این طراحی متریال می‌باشند. البته ناگفته نماند که برخی از موفقیت‌های دوآرته در زمینه طراحی را می‌توان مدیون رابط کاربری مترو مایکروسافت دانست که برای اولین بار شرکت مایکروسافت از آن در ویندوز 8 و ویندوز فون استفاده کرده ‌که هم‌زمان با آن هیچ‌کدام از شرکت‌های مطرح مانند اپل و گوگل جسارت به انجام این طراحی تخت نکرده‌اند.

بعدازاینکه طراحی و قابلیت استفاده از ویندوز 10 در توییتر مطرح گردید دوآرته نظرات خود را متعاقبا در توییتر به‌طور واضح مطرح کرد. او به‌ظاهر ویندوز 10 اشاره نکرده و تنها عملکرد ویندوز 10 را شبیه به ویندوز XP می‌داند؛ و این‌طور که به نظر می‌رسد، دوآرته از نوآوری مایکروسافت در نرم‌افزار جدید خود ناامید شده است.

من هیچ شکایتی از ظاهر ویندوز 10 ندارم. من از عملکرد مشابه آن با XP ناامید شدم. متوجه شدم که این نظر فقط مختص من نیست.

منبع: The Verge

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی