چگونه از شارژ نادرست باتری گوشی در امان باشیم؟

سایمان دیجیتال ۵ آذر ۱۳۹۴
شارژ نادرست

آیا گوشی خود را به درستی شارژ می کنید … ؟

شارژ باتری تلفن همراه هوشمند همه ما به سختی  یک روز کامل دوام می آورد. اگر شما هم با این مشکل مواجه هستید، این تقصیر شماست، چراکه باتری خود را به درستی شارژ نمی کنید. با این بخش از “چگونه سایمان” با راهکارهای ساده ای که به ما کمک می کند باتری گوشی خود را به درستی شارژ کنیم آشنا می شویم.

 

شارژ نادرست یک – قبل از اتمام کامل شارژ باتری، اقدام به شارژ کردن گوشی خود کنید

بسیاری از کاربران گمان می کنند که شارژ کردن باتری در مقاطع زمانی کوتاهتر آسیب بیشتری به باتری گوشی می زند و ترجیح می دهند که درصد شارژ باتری گوشی به کمترین حد خود رسیده و سپس اقدام به شارژ نمایند. اما این یکی از بزرگترین و رایج ترین اشتباهات است. بر اساس “ دانشگاه باتری “(Battery University)حسگرهای باتری های گوشی های هوشمند به استرسی از نوع خود حساس هستند! به گزارش این سامانه اینترنتی، عمر این باتری ها همانند انسان، بر اثر تحمل زیاد استرس کمتر می شود. زمانی که شما منتظر تخلیه بیشتر شارژ باتری می مانید در واقع گوشی خود را تحت فشار و استرس قرار می دهید!

 

شارژ نادرست دو – پس از تکمیل شدن شارژ باتری، گوشی را از شارژ خارج نمایید

ابن اقدام در طولانی مدت اثر مخرب بر  روی عمر باتری گوشی شما خواهد داشت. وقتی که شارژ باتری گوشی شما به 100% می رسد ولی هم چنان به شارژ متصل است، باتری برای حفظ کردن این درصد، در عین حال که جریان برق دریافت می کند، به شکل مکرر برق را قطع و وصل می کند و در این شرایط فشار زیادی به باتری وارد می شود.

شارژ نادرست سه – شارژ باتری گوشی خود را به 100% نرسانید .. !

در مواقعی که طولانی بودن شارژ باتری گوشی برایتان ضروری نیست سعی کنید تا 100% آن را شارژ نکنید. چراکه 20 در صد پایانی شارژ، ولتاژ و فشار بالایی به باتری گوش شما وارد می کند و این کار برای باتری مضر است.

به گزارش “دانشگاه باتری”، بهتر است که باتری گوشی خود را به جای شارژ کامل100%، روزانه به  طور مداوم شارژ کنید.

 

شارژ نادرست

 

آخرین نکته ….

به گزارش “دانشگاه باتری” بهترین راهکار این است که زمانی که شارژ باتری گوشی شما به اندازه 10% کاهش پیدا می کند آن را به شارژ متصل نمایید. معمولاً انجام این کار خیلی امکان پذیر نیست لذا توصیه می شود که باتری خود را همان طوری که در بالا اشاره شد به طور مداوم شارژ کنید.

 

منبع : TechInsider

 

 

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی