شاتر هوش مصنوعی شیائومی رقیبی جدی برای تاپ شات گوگل پیکسل

فرهاد سعادت ۱۵ تیر ۱۳۹۹
شاتر هوش مصنوعی شیائومی

اطلاعات جدیدی که توسط سایت XDA-Developers فاش شده‌است، نشان‌گر اضافه‌شدن قابلیت شاتر هوش مصنوعی در دوربین شیائومی است. این قابلیت تحت عنوان شاتر هوش مصنوعی یا AI Shutter نامیده خواهد شد و قابلیتی مانند تاپ شات (Top Shut) گوشی‌های سری پیکسل شرکت گوگل خواهد داشت. این قابلیت به احتمال زیاد در بروزرسانی‌های MIUI12 به گوشی‌های شیائومی افزوده خواهد شد.

قابلیت شاتر هوش مصنوعی در دوربین شیائومی ، نرم‌افزار دوربین گوشی را برای ثبت گروهی از تصاویر ممکن خواهد کرد. نرم‌افزار دوربین گوشی، از بین این گروه تصاویر، با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین و هوش مصنوعی، بهترین تصویر را انتخاب می‌کند. معیارهای انتخاب این عکس، خندیدن افراد موجود در عکس، پلک نزدن آن‌ها و به سمت دوربین بودن نگاه آن‌ها است. این قابلیت، قبلا توسط شرکت گوگل برای گوشی‌های سری پیکسل عرضه شده بود.

به احتمال زیاد این ویژگی باعث بهبود تصاویر ارائه شده توسط گوشی‌های شیائومی که به این قابلیت مجهز هستند، خواهد شد، اما باید منتظر عرضه‌ی آن و تحلیل‌های بعد از آن باشیم.

علاوه بر این ویژگی، تعداد دیگری از ویژگی‌ها مانند Magic Clone و پشتیبانی از حرکات تمام صفحه (Full-Screen Gesture) نیز به رابط کاربری شیائومی افزوده خواهند شد. این قابلیت‌ها با عرضه نسخه ۱۲ رابط کاربری شیائومی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

منبع: XDA-Developers

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی