خانه‌های هوشمند در نمایشگاه CES 2016

Saymandigital ۱۹ دی ۱۳۹۴
محصولات خانه‌های هوشمند

 تازه های محصولات خانه‌های هوشمند در نمایشگاه فناوری 2016

تاریخچه محصولات خانه‌های هوشمند

در دهه گذشته محصولات خانه‌های هوشمند قسمتی از نمایشگاه‌های فناوری (CES) بوده‌اند. اما در دو سال اخیر تغییر و تحول بسیاری در این زمینه به وجود آمده است، که روزبه‌روز شاهد افزایش محصولات خانه‌های هوشمند و اینترنت اشیا هستیم . از محصولات خانه‌های هوشمند که سال‌ها پیش مورداستفاده قرار می‌گرفت می‌توان به سیستم گرمایش هوشمند (Nest Thermostat) اشاره کرد. که تاکنون مورد استقبال زیاد قرار نمی‌گرفتند. زیرا تعداد کمی از شرکت‌های بزرگ بجای خط تولید دستگاهی با قابلیت اتصال به محصولات خانه‌های هوشمند، شروع به ساختن اکوسیستم دیگری کردند. اما اکنون این شرکت‌ها می‌خواهند که محصولات خانه‌های هوشمند در مسیر اصلی قرار بگیرد و تنها راه رسیدن به این هدف آسان‌سازی طرز استفاده و خرید برای مصرف‌کنندگان می‌باشد.

سامسونگ پیشرو در ساخت محصولات خانه‌های هوشمند

شرکت سامسونگ یکی از بزرگ‌ترین طرفداران این استراتژی در نمایشگاه 2016 CES می‌باشد. دقیقاً یک سال قبل شرکت سامسونگ، یک شرکت تولید محصولات خانه‌های هوشمند و اشیا باهوش را خریداری کرد. که به شما این اجازه را می‌داد تا از طریق یک دستگاه به تمام پلتفرم‌های هوشمند وصل شده و آن‌ها را کنترل کنید. تاکنون برای استفاده از این تکنولوژی مجبور بودیم یک هاب گران‌قیمت برای اشیای و وسایل باهوش خریداری کنیم. اما سامسونگ قرار است با تلویزیون جدید خود قابلیت استفاده از تمام محصولات خانه‌های هوشمند و اشیای هوشمند را فقط بااتصال یک دانگل  USB مجانی به این تلویزیون ارائه دهد. شرکت سامسونگ با تولید این تلویزیون می‌خواهد مطمئن باشد که تمام آن چیزی که شما برای ساختن یک ‌خانه‌ی هوشمند نیاز دارید در داخل خانه‌ی شما جای گرفته باشد. اگر شما تلویزیون جدید سامسونگ را داشته باشید می‌توانید به بیش از 200 محصول تولیدشده برای خانه‌های هوشمند دسترسی  داشته باشید، حتی اگر این محصولات ساخت شرکت سامسونگ هم نباشند.

محصولات خانه‌های هوشمند

تلویزیون جدید سامسونگ با قابلیت کنترل وسایل هوشمند خانه

در نمایشگاه فناوری سال قبل اپل برای رسید به این تکنولوژی کارهای انجام داد. که امسال هم شاهد پیشرفت‌های شرکت اپل در این زمینه بودیم. اپل به‌جای استفاده از لوازم جدید به‌عنوان یک هاب خانه‌های هوشمند، اجازه داد تا گوشی هوشمند آیفون موجود در میلیون‌ها خانه، این کار را انجام دهد. پلت فرم اپل به شما این اجازه را می‌دهد تا هر محصول هوشمند خانگی را که قابلیت سازگاری با نرم‌افزار HomeKit  را داشته باشد به آیفون خود متصل کنید. این در حالی است که همه محصولات هوشمند برای سازگاری با این برنامه ساخته نشده‌اند ولی این نرم‌افزار راحت‌ترین راه برای یک شروع هوشمندانه است. شرکت سامسونگ هم در آینده چنین ایده‌ای را بر روی گوشی‌های هوشمند خود خواهد داشت.

محصولات خانه‌های هوشمند

Homekit نرم افزار اپل برای کنترل لوازم هوشمند خانه

تصور اینکه یک ‌خانه هوشمند چگونه کار می‌کند خیلی جذاب‌تر از چگونگی پیشرفت آن در ده گذشته می‌باشد. و دیگر شما نیازی برای فکر کردن درباره‌ی این‌که کدام سیستم را برای خانه هوشمند خود می‌خواهید ندارید. و همچنین دیگر نیازی به راه‌انداز یک هاب ندارید. شما محصول موردعلاقه خود را خریداری می‌کنید زیرا این محصول با هر آنچه (تلویزیون، گوشی هوشمند و… ) که در خانه هوشمند خوددارید انجام‌وظیفه خواهد کرد. درواقع شما هر وجب خانه خود را به یک وسیله هوشمند تبدیل خواهید کرد. و هر طور که مایل باشید می‌توانید از این وسایل هوشمند استفاده کنید. و البته با پتانسیل قفل‌کردن این اشیای هوشمند که باعث می‌شود امنیت خانه‌های هوشمندت افزایش یابد.

منبع : theverge

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی