چگونه حافظه کش و اطلاعات برنامه ها را در اندروید مارشمالو پاک کنیم؟

سایمان دیجیتال ۱۵ اسفند ۱۳۹۴
مراحل پاک کردن حافظه کش در اندروید مارشمالو

از جمله تغییراتی که می توان بین سیستم عامل اندروید 6.0 مارشمالو و اندروید 5.0 اشاره کرد، مکان آیکون ها برای پاک کردن حافظه کش برنامه ها و اطلاعات آن ها می باشد. حافظه کش برنامه ها تمامی اطلاعات مربوط به برنامه ها و وب سایت ها را در خود ذخیره می کند. بنابراین در زمان اجرای بعدی برنامه ها و یا وب سایت به سرعت لود می گردند. در برنامه هایی مانند گوگل مپس و مرورگر کروم، اطلاعات مربوط به کش این برنامه حافظه در دسترس تلفن همراه شما را پر می کند.

روند پاک کردن حافظه کش برنامه ها

داده برنامه به هر دو حافظه کش و سایر اطلاعات ذخیره شده مربوط می شود. برای مثال این اطلاعات می تواند اطلاعات ورود به وب سایت و تنظیمات ترجیحی خود برنامه باشد. بنابراین اگر می خواهید که در حافظه خود فضای آزاد ایجاد کنید و یا برنامه به صورت پیش فرض خود درآورید، می توانید گام های زیر را دنبال کنید:

گام اول: مستقیما وارد قسمت منو تنظیمات (Settings menu) می شوید. برای این کار لازم است که بر روی آیکون چرخ دنده در قسمت پنجره اعلانات ضربه بزنید.

گام دوم: برنامه ها (و یا اپلیکیشن ها که به نوع تلفن دستگاه هوشمند شما بستگی دارد) در قسمت منو پیدا کنید.

گام سوم: سپس بر روی گزینه حافظه (Storage ) ضربه بزنید و گزینه های پاک کردن حافظه کش و یا اطلاعات برنامه برای شما نمایش داده خواهد شد.

مراحل پاک کردن حافظه کش در اندروید مارشمالو

جالب است بدانید که اپلیکیشن هایی را می توان در پلی استور گوگل پیدا کرد که عمل پاک کردن حافظه کش برنامه ها را برای شما انجام می دهند. اما پاک کردن حافظه کش به طور مدام، آن طور که این برنامه در ویزگی های خود اشاره می کنند، سرعت تلفن همراه شما را بالا نمی برد. بنابر این بهتر است که به صورت دستی حافظه کش برنامه های خود را که بیشترین فضا را اشغال کرده اند، پاک کنید و دیگر با اضافه کردن برنامه های دیگر به تلفن همراه خود آن را کند تر نکنید.

منبع: Cnet

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی