نحوه‌ی اکتیو کردن آیفون

سایمان دیجیتال ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
اکتیو کردن آیفون

خرید گوشی‌ جدید به خودی خود ذوق و شوق خاصی دارد، اما به محض این که آن را روشن می‌کنید حتما باید مراحل خاصی را سپری کنید تا به صفحه اصلی یا همان هوم اسکرین برسید. در این مطلب داریم به اکتیو کردن آیفون بپردازیم، تا در صورت خرید گوشی‌های اپل به راحتی بتوانید مراحل اکتیو کردن آن را پشت سر بگذارید.

پیش از هر چیز باید توجه داشته باشید که از چه گوشی دارید به آیفون کوچ می‌کنید، چرا که اگر گوشی قبلی شما هم آیفون بوده باشد کل فرآیند بسیار ساده‌تر و سریع‌تر پیش می‌رود، و درصورتی که گوشی قبلی شما اندروید باشد با مراحل طولانی‌تری مواجه هستید.

۱. گوشی قبلی را خاموش کنید

در صورتی که گوشی قبلی شما آیفون بوده، حتما قبل از کوچ به آیفون جدید قابلیت Find My Phone محصول قبلی را خاموش کنید.

۲. گوشی جدید را روشن کنید

برای روشن کردن آیفون جدید کافیست دکمه پاور در سمت راست دستگاه را نگه دارید تا زمانی که لوگوی اپل نمایان شود، پس این دکمه را رها کنید.

۳. سلام!

از بخش Welcome و از پایین گوشی به سمت بالا بکشید تا فرآیند اکتیو کردن آیفون جدید آغاز شود.

۴. زبان و منطقه

در این مرحله باید زبان مورد نظر خود و سپس منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید را انتخاب کنید‌ (متاسفانه نام زبان فارسی و کشور ایران در این دو لیست موجود نمی‌باشد و خب باید به سراغ زبان انگلیسی و منطقه جغرافیایی دیگری بروید).

مراحل اکتیو کردن آیفون و آیپد
مراحل اکتیو کردن آیفون و آیپد

۵. شروع سریع

اگر گوشی قبلی شما آیفون بوده و همچنین نسخه ios آن 11 و بالاتر بوده است، می‌توانید با نزدیک کردن آیفون قبلی به آیفون جدید به صورت خودکار وارد شوید (signed in). اگر گوشی قبلی شما آیفون نبوده و یا ios آن بالای 11 نیست گزینه Set Up Manually را گزینش کنید.

مراحل اکتیو کردن آیفون و آیپد
مراحل اکتیو کردن آیفون و آیپد

۶. به وای فای متصل شوید

به روی نام وای فایی که قصد اتصال به آن را دارید کلیک کنید و با وارد کردن پسورد به آن متصل شوید.

۷. اطلاعات و حریم خصوصی

اپل تنها زمانی این اطلاعات را جمع‌آوری می‌کند که بخواهد قابلیتی را فعال کرده، سرویسی را امن کند و یا تجربه کاربری شما را شخصی سازی کند. پس برای ادامه اکتیو کردن آیفون به روی گزینه Continue کلیک کنید.

مراحل اکتیو کردن آیفون و آیپد
مراحل اکتیو کردن آیفون و آیپد

۸. فیس آیدی راه اندازی کنید

احتمالا با این قابلیت‌ آشنایی دارید، که به شما امکان می‌دهد گوشی خود را با استفاده از چهره خود بازگشایی کنید (این کار به وسیله‌ی اسکن سه بعدی چهره شما انجام شده و امنیت بسیار بالایی دارد و همچنین در تاریکی مطلق نیز می‌تواند چهره کاربر را شناسایی کند). در صورتی که می‌خواهید همین ابتدا این قابلیت را فعال سازی کنید Continue را انتخاب کرده و دستورالعمل‌های گفته شده را انجام دهید و در غیر این صورت به روی گزینه Set Up Later in Settings کلیک کنید.

مراحل اکتیو کردن آیفون و آیپد
مراحل اکتیو کردن آیفون و آیپد

۹. یک پس کد (passcode) ایجاد کنید

یک پس کد 6 رقمی برای محافظت از اطلاعات خود وارد کنید. توجه داشته باشید که برای استفاده از قابلیتی مانند فیس آیدی که در بالا به آن اشاره کردیم حتما باید این مرحله را پشت سر بگذارید. اگر قصد دارید از پس کد چهار رقمی، پس کد دلخواه، و یا حالت بدون پس کد استفاده کنید گزینه Passcode Options را گزینش کنید.

۱۰. بازگردانی اطلاعات

اگر گوشی قبلی شما آیفون بوده و علاوه بر آن به گرفتن بک آپ اقدام کرده‌اید در این مرحله قادر خواهید بود این اطلاعات را به روی آیفون جدید بازگردانی کنید.

مراحل اکتیو کردن آیفون و آیپد
مراحل اکتیو کردن آیفون و آیپد

۱۱. به اکانت اپل خود متصل شوید

اپل آیدی و رمز خود را در این مرحله وارد کنید تا گوشی جدید به اکانت اپل شما متصل شود. توجه داشته باشید که اگر از دنیای اندروید به گوشی‌های اپل کوچ کرده‌اید برای راه‌اندازی آن حتما به اکانت اپل یا همان اپل آیدی نیاز دارید. این اکانت برای ثبت برخی اطلاعات شما، دانلود برنامه‌ها از اپ استور و همچنین استفاده از فضای ابری iCloud کارایی دارد.

مراحل اکتیو کردن آیفون و آیپد

۱۲. قوانین و مقررات اپل را مرور کنید

زمانی که اپل آیدی را با موفقیت وارد کردید و به اکانت اپل خود وارد شدید در این مرحله باید با یک سری از قوانین این شرکت آشنا شده و برای ادامه‌ی کار آن‌ها را قبول کنید. زمانی که آن‌ها را مطالعه کردید (که قطعا ما ایرانی‌ها مطالعه نمی‌کنیم) دکمه Agree را گزینش کنید.

۱۳. بخش تنظیمات

برای این که با تنظیمات پیش فرض و پیشنهادی خود اپل به گوشی وارد شوید در این مرحله گزینه Continue را انتخاب کنید و در صورتی که تمایل دارید برخی از این تنظیمات را تغییر دهید به روی گزینه Customize Settings کلیک کنید.

۱۴. آیفون خود را بروزرسانی کنید

برای بهره‌برداری از جدیدترین ویژگی‌ها و قابلیت‌ها، امنیت بیشتر و همچنین بهبودهای حاصل شده به وسیله‌ی بروزرسانی خودکار ios گزینه Continue را گزینش کرده و در غیر این صورت به روی Install Updates Manually کلیک کنید.

مراحل اکتیو کردن آیفون و آیپد
مراحل اکتیو کردن آیفون و آیپد

۱۵. فیس تایم و آی مسیج

در این مرحله از اکتیو کردن آیفون برای استفاده از فیس تایم و یا فیس آیدی باید ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کنید. پس از وارد کردن این اطلاعات گزینه Continue را انتخاب کنید.

۱۶. سیری

در مرحله شما با انتخاب کردن گزینه Continue می‌توانید با تکرار کردن برخی جملات صدای خود را برای گوشی مشخص کنید که به وسیله‌ی آن بتوانید از قابلیت‌های متنوع و کاربردی بهره ببرید. این کار را بعد از اکتیو کردن آیفون در تنظیمات هم می‌توانید انجام دهید.

مراحل اکتیو کردن آیفون و آیپد

۱۷. تایم روشن بودن صفحه نمایش

برای دریافت گزارش هفتگی از میزان استفاده از گوشی و زمان روشن بودن صفحه نمایش و همچنین ایجاد محدودیت زمانی برای برخی برنامه‌ها و بازی‌ها گزینه Continue را انتخاب کرده و یا در غیر این صورت Set Up Later in Settings را گزینش کنید.

مراحل اکتیو کردن آیفون و آیپد
مراحل اکتیو کردن آیفون و آیپد

۱۸. برنامه تجزیه و تحلیل

در این مرحله برای کسب اطلاعات بیشتر به روی گزینه About App Analytics & Privacy کلیک کنید. برای شرکت کردن در این پروسه  Share with App Developers را انتخاب کرده و در غیر این صورت Don’t Share را انتخاب کنید. (به طور کلی این قسمت به این معناست که آیا به توسعه دهندگان اجازه می‌دهید تا از اطلاعات شما و داده‌های آیفون شما برای بهبود برنامه خود استفاده کنند یا نه. این اطلاعات شامل چت‌های خصوصی و … نمی‌شوند)

۱۹. قابلیت True Tone display

این قابلیت در گوشی‌های آیفون باعث می‌شود تا صفحه نمایش با توجه به نور محیط رنگ‌ها را تنظیم کند تا در همه‌ی شرایط محیطی دقت رنگ بالایی را شاهد باشید. اگر قصد استفاده از این قابلیت را دارید در این مرحله به روی گزینه Continue کلیک کرده و در غیر این صورت گزینه See Without True Tone Display را گزینش کنید.

۲۰. ظاهر

انتخاب کنید که در بدو ورود به آیفون ترجیح می‌دهید که با ظاهری تیره مواجه شوید یا روشن.

۲۱. میزان زوم صفحه نمایش

انتخاب کنید که آیکون‌ها، نوشته‌ها و … در چه ابعادی به شما نمایش داده شوند.

۲۲. به آیفون خوش‌آمدید

و تمام! از گوشی آیفون جدید خود لذت ببرید. از پایین به سمت بالا بکشید تا به صفحه اصلی منتقل شوید.

منبع: Verizon

به اشتراک بذار:

یک نظر در مورد نحوه‌ی اکتیو کردن آیفون

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Tnx

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی