7 ترفند مرورگر کروم را حتما یاد بگیرید- بخش اول

7 ترفند مرورگر کروم

اگر شما جزو کاربران قدیمی مرورگر کروم می باشید و یا اخیرا از سایر مرورگر ها مانند فایرفاکس و یا اینترنت اکسپلورر به آن رو آورده اید، باید به شما بگویم که این 7 ترفند را بایستی یاد بگیرید.

لازم است بدانید که بیشتر این ترفند ها شامل استفادده صفحه کلید برای هر جه سریع تر کارکردن می باشد و بقیه آن ها باعث می گردد که از کلیک کردن ماوس خود بر روی ویژگی های مفید و کاربردی دوری کنید.

بنابراین بهتر است خود را برای تبدیل کردن مرورگر کروم به یک اوردرایو آماده کنید. در اینجا به شما برخی از این ترفندها را آموزش می دهیم.

آشنایی با 7 ترفند مرورگر کروم

  1. بازگشت به اول صفحه با کلید هوم (Home)

زمانی که شما در حال مطالعه در صفحه مرورگر خود می باشد و با اسکرول کردن صفحه به سمت پایین به مطالعه خود ادامه می دهید، برای بازگشت به اول صفحه نیاز است که ماوس خود را اسکرول کنید تا به اول آن بازگردید در حالی که می توانید با زدن کلید هوم به اول آن صفحه بر گردید.

home-key

2. فایل دانلود شده کجاست؟

افراد مبتدی که به تازگی از مرورگر کروم استفاده می کنند، شاید این مشکل را داشته باشند که فایل دانلود شده خود را پیدا نمی کنند. برای راه حل این مشکل بایستی به آن ها بگوییم، با فشار دادن همزمان Ctrl-J، یک برگه جدید در مرورگر باز خواهد شد که تمامی لیست مربوط به دانلود ها در ان قرار دارد و کاربران می توانند فایل دانلود شده خود را پیدا کنند. همچنین می توانید با کلیک کردن ، آن را در فولدر مربوط به خود پیدا کنند.

3. ستاره دار کردن وب سایت ها

در صورتی این که مطالعه می کنید و  وب سایت مورد نظر را می پسندید، لازم است که فقط بر روی علامت ستاره که در سمت راست نوار نوشتاری مرورگر کروم می باشد، کلیک کنید. حتی از روش دیگر برای این امر می توان استفاده کرد. به طوری که با فشار دادن کلید Ctrl-D وب سایت مورد نظر را در دسته بندی علاقمندی های خود نگه می دارید. هر دو روش برای اضافه کردن وب سایت موردنظر در دسته علاقه مندی ها می باشد.

برای مطالعه ادامه مطلب با ما همراه باشید.

منبع: Cnet

 

پست های مرتبط:

Google Allo app

معرفی جدید ترین اپلیکیشن گوگل به نام Google Allo

اپلیکیشن Google Allo یک برنامه پیام‌رسانی هوشمند شرکت گوگل می‌باشد. این...

کاربرد هشتگ در تلگرام و اینستاگرام

معنی هشتگ در تلگرام و اینستاگرام به زبان ساده

هشتگ چیست؟ هشتگ #، یک نماد پیشوندی و یکی از...

پنهان کردن آیکون برنامه در iOS 9.2

چگونه آیکون برنامه های از پیش نصب شده را در iOS 9.2 پنهان کنیم؟

پنهان کردن آیکون برنامه : شرکت اپل اعلام کرده است...