شماره های تلفن همراه خود را برای همیشه به گوگل بسپارید

نحوه انتقال شماره های تلفن همراه به حساب گوگل

استرس از دست دادن شماره های تلفن همراه را برای همیشه فراموش کنید

مخاطب ها به عنوان عضو مهم از تلفن همراه می باشند. بدون داشتن این مخاطب ها، مطمئنا خاطر سپردن این تعداد شماره کار دشواری برای ما خواهد بود. بنابراین مشکل بزرگتر زمانی پدیدار می گردد که شماره های تلفن همراه خود را از  گم کنیم.

شاید کسانی که به تازگی از گوشی های هوشمند استفاده می کنند متوجه این موضوع نباشند که می توانند به جای این که فقط در تلفن همراه خود مخاطب های خود را داشته باشند، در حساب گاربری گوگل خود این شماره تلفن های خود را نیز ذخیره کنند. بدین معنی است که می توانند با بکاپ ( backed up) گرفتن از شماره های تلفن همراه خود، در همه جا با هر دستگاه هوشمندی به آن ها دسترسی داشته باشند.

مراحل انتقال شماره های تلفن همراه به حساب کاربری گوگل

  • ایتدا بایستی وارد قسمت مخاطب ها خود شوید.
  • سپس بر روی گزینه منو که دارای علامت سه خط در گوشه سمت راست بالا، ضربه بزنید(یا در در گوشی های سامسونگ بر روی گزینه منو ضربه بزنید).
  • در قسمت پایین مخاطبین می توانید گزینه دستگاه ها را انتخاب کنید که تنها مواردی را نسان دهد که تا به حال از آن ها بکاپ نگرفته اید.
  • از قسمت وارد و صادر کردن (export/import) استفاده کنید. شما می توانید شماره های تلفن همراه خود را به صورت یک فایل با فرمت وی سی اف(vcf) از تلفن همراه خود خروجی بگیرید و در هرجای تلفن همراه خود ذخیره کنید. حتی شما می توانید فایل مخاطب های خود را به جای ذخیره کردن به اشتراک بگذارید. فقط کافی است که آن را به صورت اس ام اس به خود ارسال کنید.

این فایل وی سی اف که شما صادر کرده اید شامل مخاطب های غیر از حساب گوگل شما می باشد. بنابراین این فایل را باز کنید(  هرچند اگر از طریق برنامه خاص مدیریت فایل آن را باز کنید و یا حتی می توانید در پیام های متنی(اس ام اس) خود که این فایل را به آنجا فرستادید، بر روی آن ضربه بزنید تا باز شود). و در ادامه این روند تلفن همراه شما از شما می پرسد که آیا می خواهید این مخاطبین را وارد نمایید، شما بایستی این پیام را تایید کنید و مطمئن باشید که مقصد انتخابی شما حساب کاربری گوگل باشد. اکنون هرگز نگران شماره های تلفن همراه خود نخواهید بود.

منبع: makeuseof

 

 

پست های مرتبط:

برنامه کاربردی برای ترک اعتیاد به تلفن همراه

اعتیاد به تلفن هوشمند و راه درمان آن- بخش اول

شما هم اغلب اوقات بیشتر از کارهای خود به تلفن هوشمند...

گیم - her Story

5 گیم برتر – کلکسیون خود را تکمیل کنید

همیشه اولین نفری باشید که گیم های برتر را تجربه...

قابلیت جدید iOS 9.3

نگاهی به قابلیت جدید عکس زنده در iOS 9.3 داشته باشیم

همان طور که می دانید با انتشار iOS 9.3 ،...