جست وجو لمسی از قابلیت های مرورگر کروم در اندروید

جست وجو در مرورگر کروم

آیا شما هم زمانی که از نسخه اندرویدی مرورگر کروم استفاده می کنید، بدنبال گزینه ای در مرورگر هستید که با لمس کردن کلمه، آن را جست وجو کند؟ در پاسخ به سوال باید بگوییم این امر به نسخه مرورگر کروم شما بستگی دارد. زیرا ممکن است این گزینه غیرفعال باشد.

ما در اینجا به شما آموزش می دهیم که چگونه گزینه جست و جو با لمس کردن کلمه را در نسخه اندرویدی مرورگر کروم فعال نمایید:

مرورگر کروم برای سیستم عامل اندروید قابلیت جست وجو با لمس کردن کلمه را پیشنهاد می کند که به شما اجازه می دهد بدون رفتن به صفحه اصلی گوگل، جست جو خود را در همان صفحه انجام دهید. نحوه عملکرد این قابلیت به این گونه است که با فشار دادن و نگه داشتن بر روی کلمه و یا عبارت مورد نظر تا زمانی که یک پنجره در پایین صفحه ظاهر شده انجام می دهید و در ادامه شما با ضربه زدن بر روی گزینه مورد نظر، جست و جو خود را کامل و نتایج آن را مشاهده می کنید.

اگر این قابلیت به نظر شما مفید است و یا قبلا از آن استفاده می کردید ولی اکنون غیر فعال شده است، می توانید با انجام دادن گام های زیر آن را فعال کنید.

مراحل جست وجو لمسی در نسخه اندرویدی مرورگر کروم

گام اول:  در نسخه اندرویدی مرورگر کروم آدرس chrome://flags/#contextual-search را وارد می نمایید. در صورتی که این مطلب را به وسیله تلفن همراه خود مطالعه می کنید، فقط کافی است بر روی لینک کلیک کنید.

توجه داشته باشید در صورتی که بر روی لینک کلیک کردید ولی وارد صفحه نشدید به این معنی است که نسخه مروگر شما به روز است و نیازی به تنظیمات ندارد.

contextual-search-chrome

گام دوم: در کادر کشویی نمایش داده شده در تصویر، گزینه Enabled را انتخاب کنید.

گام سوم: بعد از زمان ظاهر شدن هشدار بر روی مرورگر کروم، آن را دوباره راه اندازی کنید.

contextual-search-chrome2

اکنون شما می توانید جست و جو های متنی خود را با فشار دادن و نگه داشتن انگشت خود بر روی کلمه  و یا عبارت مورد نظر انجام دهید.

 

 

پست های مرتبط:

معرفی برنامه های امنیتی اندرویدی

معرفی برنامه های امنیتی اندرویدی- بخش سوم

در این بخش هم به ادامه بخش دوم معرفی برنامه های...

بدافزار اندروید

بدافزار جدید در کمین آندروید

شایدقربانی بعدی این بدافزار اندروید شما باشد .. !! شما...

به روز رسانی 23 سپتامبر تلگرام

اگر خاطرتان باشد تلگرام سال قبل یک بروزرسانی بسیار بزرگ...