تکنولوژی جدید باتری در شیائومی می 11 اولترا

مهدی حیدری ۷ فروردین ۱۴۰۰
گوشی می 11

رویداد بعدی شیائومی ظاهرا بزرگ و پر سر و صدا خواهد بود که دو روز بیشتر تا آن باقی نمانده است. در این رویداد، انتظار می‌رود دو گوشی پرچمدار از سری می 11 و همچنین می میکس 4 معرفی شوند. این دو گوشی Mi 11 Pro و Mi 11 Ultra نام دارند.

پیشنهاد برای مطالعه: مشخصات گوشی Mi MIX 4 شیائومی لو رفت

هر دو گوشی ظاهرا مشابه گوشی می 11 هستند که اواخر سال 2020 معرفی شده بود. اگر چه تغییرات داخلی نسبتا زیادی خواهند داشت. مدیر ارشد بخش بازاریابی محصولات شیائومی و سخنگوی بین‌المللی آن، در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که این گوشی‌ها در بخش باتری از تکنولوژی جدیدی استفاده خواهند کرد.

برخلاف گوشی‌های هوشمند رایج، Mi 11 Pro و Mi 11 Ultra از تکنولوژی لیتیوم یونی استفاده نخواهند کرد. تکنولوژی جدید باتری «آنود سیلیکون اکسیژن» نام دارد. این نوع باتری‌ها در اواخر دهه قبل و توسط شرکت Technion برای اولین بار توسعه یافتند. گفته می‌شود، این باتری‌ها در عین داشتن ضخامت کمتر، سریع‌تر نیز شارژ خواهند شد. همچنین این باتری مشابه باتری‌هایی است که در خودروهای الکتریکی استفاده می‌شود.

Mi 11 Pro و Mi 11 Ultra: قدمی رو به جلو

استفاده از این نوع باتری‌ها به جای باتری‌های معمول لیتیوم یونی پیشرفت جالب توجهی خواهد بود. تا قبل از اواخر دهه نود باتری‌های هیدرید نیکل مورد توجه بودند که لیتیوم یونی‌ها بازی را عوض کردند. اگر این تکنولوژی در گوشی‌های جدید شیائومی به خوبی عمل کند قطعا تغییری بزرگ و گامی رو به جلو در این صنعت خواهد بود.

پیشنهاد برای مطالعه: می 11 شیائومی معرفی شد

البته ممکن است که شیائومی گوشی‌های بعدی خود را با باتری لیتیوم یونی نیز عرضه کند. مگر این‌که کل گوشی‌ها را با باتری سیلیکون اکسیژن عرضه کند که این اقدام آزمایشی بزرگ برای این تکنولوژی است.

رویداد بعدی و بزرگ شیائومی قرار است در روز 29 مارس مصادف با 9 فروردین ماه برگزار شود. برای اطلاع از جزئیات این رویداد با ما همراه باشید.

منبع: AndroidAuthority

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی