برند کیوکسیا

برند توشیبا در زمینه‌های متفاوتی فعالیت دارد اما در سال 1980 برای اولین بار به کمک مهندس شرکت، آقای فوجیو ماسوکا حافظه فلش اختراع شد. در سال 2014 توشیبا برند OCZ که تولید کننده حافظه‌های SSD بود را خریداری کرد. در سال 2019 قسمت مموری برند توشیبا تحت عنوان Toshiba Memory Corporation به علت ورشکستگی توشیبا از آن جدا شد و فعالیت خود را به صورت جداگانه ادامه داد و حدود 40 درصد سهام توشیبا در این برند سرمایه‌گذاری شد. سپس در 1 مارس 2019، Toshiba Memory Holdings Corporation به صورت رسمی نام خود را به Kioxia Holdings Corporation یا به اختصار KIOXIA تغییر داد.

برند ژاپنی کیوکسیا
برند ژاپنی کیوکسیا

کیوکسیا همزمان با تغییر نام خود، تعدادی از محصولات را که مجهز به درگاه USB 3.2 بودند معرفی و عرضه کرد. این درگاه نسبت به USB 3.0 از سرعت بالاتری برخوردار است و برای انتقال اطلاعات نیاز به وقت و زمان کمتری خواهید داشت.

طی بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان توشیبا، در منطقه خاورمیانه خریداران بیشتر توجه به ظاهر و بسته‌بندی محصول دارند و همین امر سبب شد تا توشیبا به کیوکسیا تغییر نام داده و محصولاتی با بسته‌بندی شیک‌تر و همچنین کیفیت بالاتر تولید کند.

کیوکسیا در زمینه‌های مختلفی از جمله باتری، لپ‌تاپ، پرینتر، حافظه و ... فعالیت دارد. اما اصلی‌ترین زمینه فعالیت آن تولید حافظه به صورت‌های مختلف نظیر هاردهای اکسترنال Kioxia , فلش مموری‌های کیوکسیا,هاردهای اینترنال , فلش و حافظه‌های دوربین و موبایل و ... است.

کیوکسیا
محصولات کیوکسیا