گوگل گلس ، خداحافظی زود هنگام

سایمان دیجیتال ۱۲ بهمن ۱۳۹۴

خداحافظی با گوگل گلس (عینک فوق هوشمند گوگل)

پس از پاک سازی کلیه ی اطلاعات مربوط به گوگل گلس ، دستگاه پوشیدنی که بروی چشم قرار می گرفت و یا به عبارت بهتر دستگاهی که اطلاعات گرفته شده از پلت فرم های رسانه ی اجتماعی بسیاری را همچون تلفن همراه اما بدون چارچوب به کاربر عرضه می کرد، اینک غول بزرگ امریکایی دنیای تکنولوژی، شرکت گوگل در حال توسعه ی نوعی جدید از وسایل پوشیدنی بروی چهره می باشد.

Google-Glass-016-624x351

بر اساس گزارشات سایت خبری CNET، باید به این موضوع اشاره کرد که گوگل کلیه اطلاعات مرتبط با 1500 دستگاه هوشمند خود را به طور کامل از بین برده است. دستگاه هایی را که از ژانویه سال 2015 دیگر به کمک شبکه های اجتماعی همچون فیس بوک و توئیتر به فروش نرساند.

پروژه ی جدید ؟

در آن گزارش به این مورد نیز اشاره شده است که پروژه ی فعلی در حال توسعه ی شرکت گوگل، پروژه AURA (ائورا به معنای رایحه) نام دارد و گوگل در حال طراحی آن از پایه ای ترین حالت ممکن است. همچنین شایان ذکر است، مسئولیت این پروژه به عهده ی تونی فادل (Tony Fadell ، کارمندی که گوگل در سال 2014 شرکت وی به نام Nest را خرید) می باشد. تونی فادل شخصیت اصلی پشت داستان iPod و همچنین مشوق اصلی شرکت گوگل برای استفاده از ترموستات، اولین محصول شرکتش بود.

طبق این گزارش، به نظر می رسد، هدف گوگل از سد کردن شبکه های اجتماعی، نابود کردن آخرین بقایای یکی از تلاش های ناموفق این شرکت است بدون آنکه بتواند در مسیر اصلی خود قدم بگذارد. چنانچه پیامی در سایت رسمی گوگل گلس با این عنوان به چشم می خورد.

با تشکر از شما برای اینکه با ما کاوش می کنید، این سیاحت اینجا به پایان نمی رسد.

شکست یا موفقیت ؟

هرچند که گوگل گلس برای بسیاری از کاربران دستیار بسیار مفیدی بوده است، برای بسیاری از پزشکان که بدون کاغذ به سراغ بیماران خود می فته و یا همچنین برای بسیاری از ورزش کاران برای نشان دادن حرکات صحیح ورزشی و یا حتی جراحانی که به راحتی با پوشیدن عینک می توانستند اجزا اخلی بدن را بسیار بهتر از پیش ببینند اما در این میان کاربرانی نیز بوده اند که از پوشیدن گوگل گلس ناراضی بوده اند.

به نقل از گزارش بیشترین اعتراضات به گوگل گلس یا به عنوان بهتر دستگاه هوشمند مجهز به دوربین در مورد مسائل حریم شخصی بود. نگرانی های بسیاری در مورد نفوذ غیر مجاز و هک کردن این دستگاه که منتج به تصویر برداری و فیلم برداری پنهانی می شد. همچنین این دستگاه در بسیاری از سینما ها نیز به علت جلوگیری از دزدی فیلم به صورت کامل محدود شده بود.

منبع: Tech2

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی