گوگل اندروید Go را برای گوشی های پایین رده راه اندازی می کند

Sayman Digital ۱۴ آذر ۱۳۹۶
اندروید Go

گوگل در کنفرانس I/O2017 از اندروید گو در ماه می رونمایی کرد. گوگل در این کنفرانس اعلام کرد که در حال حاضر ۲ بیلیون کاربر فعال اندروید وجود دارند که می توانند از اندروید Go استفاده کنند. امروز “(Android Go (Oreo edition” برای توسعه دهندگان و تولیدکنندگان در دسترس خواهد بود و این بدین معنا است که هنوز این سیستم عامل برای کاربران عرضه نشده است اما احتمالا به زودی اتفاق خواهد افتاد.

فرضیه پشت اندروید گو بسیار ساده است. به طوری که این سیستم عامل ساختاری از اندروید اوریو می باشد که برای اجرای بهتر در گوشی هایی با حافظه رم پایین ساخته شده است. به وجود آمدن یک سیستم عامل برای اجرا شدن در گوشی های پرچمدار و گوشی های پایین رده به نوعی به مبارزه طلبیدن رقبا می باشد که گوگل توانست بر این رقابت غلبه نماید. نسخه گو در واقع به عنوان “شاخه ای” از اندروید Oreo نیست که یک تولید کننده بتواند فقط با غیرفعال کردن پیکر بندی پرچمدار، آن را تنظیم نماید. تنظیم کردن این پیکر بندی یکسری پیش نیازها را بدنبال دارد.

خوب اکنون می خواهیم بدانیم اندروید Go چه تغییراتی را به همراه خود دارد؟ لازم است بدانید که این سیستم عامل در سه زمینه ساده سازی سیستم عامل، بهینه سازی اپلیکیشن های پیش فرض و بهبود بخشیدن در نسخه های پلی استور که اپلیکیشن ها با حجم کم را برجسته تر می نماید و این تغییرات اندروید Go را از اندروید اوریو متفاوت تر می کند.

عملکرد اندروید Go چگونه خواهد بود؟

خوب نسخه Go بوسیله افزایش سرعت 15 درصدی برنامه، سرعت و قابل اطمینان بودن سخت افزار گوشی های پایین رده را بهبود بخشیده است. همچنین شما شاهد دو برابر شدن فضای در دسترس و کاهش 50 درصدی حجم اپلیکیشن های پیش فرض خواهید بود. قابلیت مدیریت داده (Data Saver) اپلیکیشن های پیش فرض یکدیگر از ویژگی های این سیستم عامل می باشد که شما میتوانید با استفاده از آن میزان مصرف داده خود را کنترل کنید.

اپلیکیشن های پیش فرض گوگل از طراحی جدیدی برخوردار خواهند بود. این اپلیکیشن ها شامل Google Go, Google Assistant Go, YouTube Go, Google Maps Go, Gmail Go, Gboard, Google Play, Chrome و نسخه جدید Go Files می باشد.

در پایان باید به شما بگوییم که خود برنامه پلی استور با برجسته سازی نرم افزارهای کم حجم، بهینه سازی شده است. شما هنوز هم می توانید هر برنامه ای را که دوست دارید، دانلود کنید. اما با این تفاوت که پلی استور بخشی را به برنامه های ویژه اختصاص داده است که از اپلیکیشن ها با مصرف کم دیتا، پر شده است.

اندروید اوریو نسخه Go به همراه سیستم عامل اندروید 8.1 در تاریخ 6 دسامبر عرضه خواهد شد و همچنین جهت اجرا شدن بر روی دستگاه ها آماده خواهد شد.

منبع:GSMArena, The Verge

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی