کانسپت هایی از گوشی خم گلکسی ایکس سامسونگ

Sayman Digital ۲۳ تیر ۱۳۹۷

گوشی خم سامسونگ یکی از گوشی های سامسونگ می باشد که اخیرا شایعات زیادی را به همراه خود داشته است. همانطور که می دانید برای این گوشی نام های زیادی شایعه شده است ولی اخیرا گلکسی ایکس یکی از عنوان هایی است که به این گوشی نسبت می دهند. گلکسی ایکس می تواند به یکی از پروژه های بسیار بزرگ سامسونگ تبدیل شود درصورتی که شایعات مربوط به آن به واقعیت بپیوندد. این سوال برای ما پیش می آید که طراحی ظاهری آن چگونه خواهد بود؟

در پاسخ به سوال بالا، بایستی بدانیم که تصور طراحی این گوشی تنها با توصیف کردن آن، کار بسیار آسانی نخواهد بود. بنابراین با فراهم کردن کانسپت های بصری، درک طراحی این گوشی را برای شما آسان نتر نمودیم. در ادامه برای مشاهده کانسپت های گلکسی ایکس با ما همراه باشید.

کانسپت اولیه گوشی های خم چیست؟

سال های بسیار زیادی است که سامسونگ و سایر برندهای معروف در حال آماده سازی گوشی هایی از نوع متفاوت و جدید می باشند. این گوشی ها از صفحه نمایش های انعطاف پذیر بهره مند خواهند شد زیرا می توانند بدون واردشدن آسیب به راحتی خم شوند. در واقع برای طراحی گوشی های خم مانند گلکسی ایکس، بایستی از لولا برای بدنه و باتری آن ها استفاده شود تا اجازه خم شدن به گوشی را بدهند.

طراحی گوشی های خم از دو حالت خارج نخواهد بود؛ یکی تاشدن به سمت داخل و دومی تاشدن به سمت بیرون. در حالت تاشدن به سمت داخل، همانند گوشی های تاشو قدیمی، موقع باز شدن صفحه نمایش دقیقا روبرو شما قرار خواهد گرفت. اما درخم شدن به سمت بیرون، صفحه نمایش دورتادور گوشی را می پوشاند.در هردو طراحی زمانی که گوشی به طور کامل باز می شود، انتظار می رود که مانند یک تبلت و یا فبلت بزرگ عمل نمایند.

این طور که به نظر می رسد سامسونگ نمونه اولیه ای از هردو طراحی را به ثبت رسانده است. اما حدس و گمان های جاری حاکی از این موضوع است که نسل اول این گوشی های خم سامسونگ رویکرد تاشدن به سمت داخل را اتخاذ خواهند نمود.

طراحی گوشی خم گلکسی ایکس چگونه خواهد بود؟

در قسمت پایین سه ایده و کانسپت درباره گوشی های خم سامسونگ را شنیده ایم. در این مقاله فرض می کنیم که گوشی ها زمانی که باز می شوند، نسبت تصویر 18:9  خواهند داشت.

  1. گوشی از سه ناحیه شروع به خم شدن می نماید.
  2. بعد از خم شدن، گوشی با صفحه نمایش 7.3 اینچ تنها 4.5 اینچ فضا برای کارکردن با گوشی باقی می ماند.
  3. تنها 2/3 از گوشی با  صفحه نمایش 7 الی 8 اینچ، خم می شود.

کانسپت اول

اولین کانسپ بر اساس پتنت سامسونگ می باشد و اجازه میدهد گوشی از سه ناحیه خم گردد. حتی در صورتی که این طراحی به واقعیت نپیوندد، بسیار جالب می باشد. اگر این طراحی برای گوشی با صفحه نمایش 7 اینچ اجرا شود، بایستی گوشی از بدنه بسیار نازک و اجزاء داخلی بسیار غیر طبیعی برخوردار باشد. به نظر می رسد این طراحی برای نسل اول گوشی های خم سامسونگ بسیار مبهم و نامعلوم باشد و صفحه نمایش 3.5 اینچی باقیمانده بعد از خم شدن گوشی، آنچنان کاربردی نخواهد داشت.(شاید تنها بتواند به عنوان قابلیت always-on-display عمل کند).

کانسپت دوم

در این مدل، 3/4 از گوشی خم می شود که فضایی برای اجزا بیشتر باقی میگذارد. فضای صفحه نمایش باقیمانده در این مدل به اندازه کافی بزرگ می باشد اما استفاده از صفحه نمایش کاربرد کم تری دارد. این طراحی که ممکن است زیاد خوش آیند نباشد اما احتمال اینکه سامسونگ این مدل را نسبت به مدل قبل انتخاب کند، زیاد می باشد. زیرا در این طراحی، حداقل شما می توانید با گوشی خود کار کنید ولی در طراحی بسته شدن گوشی به طور کامل این اجازه به شما داده نمی شود.

کانسپت سوم

ایده این کانسپت بدین گونه است که قسمت بالا و یا پایین صفحه نمایش به سمت جلو خم می شود و این مدل نیز باعث کوچک شدن گوشی می گردد اما هنوز قستمی از صفحه نمایش برای استفاده کردن باقی می ماند. جالب است بدانید که صفحه نمایش 8 اینچ برای این مدل کاربرد ندارد و این گوشی نمی تواند با این اندازه در داخل جیب کاربر جای بگیرد. ولی در صفحه نمایش کوچکتر از 8 اینچ امکان پذیر خواهد بود. این کانسپت هم ممکن است همانند کانسپت اول، با مشکل فضای باقیمانده بسیار کم از گوشی مواجه باشد.

لازم است بدانید که هدف از ارائه این کانسبت ها ارائه تصوری از طراحی گوشی های خم سامسونگ می باشد و ممکن است هیچ کدام از مدل ها مورد استفاده قرار نگیرد. بنابراین امیدواریم در اینجا توانسته باشیم مفهومی از نوع طراحی گوشی های خم سامسونگ را برای شما ارائه کرده باشید.

منبع :andriodaturity

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی