کالبد شکافی گلکسی فولد

mahdi ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
گلکسی فولد

گلکسی فولد سامسونگ گجت بسیار پیچیده و گران قیمت سامسونگ می باشد که اخیرا توسط یکی از کاربران کالبد شکافی شده است. با استفاده از تصاویر این کالبد شکافی می توانیم دقیق تر راجع به مکانیزم استفاده شده در این گجت اظهار نظر کنیم.

بخش لولا مکانیزم بسیار پیچیده ای دارد و از 5 بخش تشکیل شده است که وظیفه اصلی آن صاف نگه داشتن نمایشگر هنگام باز و بسته شدن گلگسی فولد می باشد. طراحی این بخش بسیار شبیه به مکانیزم ساعت مکانیکی می باشد و در فرآیند طراحی این بخش بار ها تجدید نظر انجام شده و در نهایت به این نوع طراحی ختم شده است.

فردی که گلکسی فولد را کلبد شکافی کرده است، خاطر نشان می کند که قطعات استفاده شده در لولای این محصول به تراز بسیار دقیقی متکی است ( که به شدت فرآیند مونتاژ را پیچیده می کند) و اگر اجزا از این تراز خارج شوند ممکن است به نمایشگر آسیب برسد.

بنابر گفته ها، جدا کردن نمایشگر انعطاف پذیر آسان می باشد ولی نمی توان صفحه نمایش کوچک تر را جدا کرد و هنگام جداسازی آن، نمایشگر می شکند.

دو بخش گلکسی فولد توسط کابل هایی بهم متصل شده است و نکته جالب دیگر، وجود دو باتری با شکل های مختلف و ظرفیت نا معلوم می باشد. با این توصیف ها می توانیم بگوییم طراحی گلکسی فولد نوآورانه بوده و طرفداران زیادی نیز دارد ولی با توجه به قیمت زیاد آن تنها افراد کمی توان خرید آن را دارند و همچنین باید خاظر نشان کنیم اخیرا خرابی چند مورد از آنها گزارش شده است که شرکت سامسونگ اعلام کرده که این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

منبع: GSMARENA

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

۲ نظر در مورد کالبد شکافی گلکسی فولد

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایمان جان اشتباه ترجمه کردی منبع میگه دو تا باتری یک شکل نیستن و ظرفیتشون هم مشخص نیست.

با سلام
اصلاح شد دوست عزیز
سپاس از همراهی شما

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی