ویدئو فریب Face ID از طریق ماسک سه بعدی

Sayman Digital ۷ آذر ۱۳۹۶

Face ID یکی از قابلیت های آیفون 10 می باشد که برای باز شدن گوشی از آن استفاده می شود. اخیرا پست های بسیار زیادی درباره فریب Face ID به گوش ما رسیده است. اینبار یک شرکت امنیتی بنام Bkav توانسته با ساخت ماسک دوقلو این قابلیت را کرک نماید و این کار را ازطرق ویدئو برای همگان منتشر نموده است.برای جزئیات بیشتر درادامه با ما همراه باشید.

نحوه ساخت ماسک فریب دهنده Face ID

این ماسک از صورت فرد محقق الگو برداری شده است و به ارزش 150 دلار می باشد. برای طبیعی جلوه داده پوست این ماسک از پودر سنگ استفاده شده است و قسمت چشم را با استفاده از پرینتر سه بعدی پرینت و به آن چسبانده شده است تا بتواند با فریب Face ID امنیت آن آیفون 10 را زیر سوال ببرد.

در این ویدئو محقق ابتدا Face ID خود را از گوشی غیر فعال می نماید و سپس دوباره آن را فعال می کند. بعد ان را روبرو ماسک قرار می دهد و گوشی از حالت قفل درمی آید. محقق در ویدئو چنین بازگو می نماید که اگر کسی دوقلو داشته باشد می تواند به راحتی قفل گوشی را بازکند.

 

البته لازم است بدانید که این ماسک با تکنولوژی و زحمت زیاد بدست امده است و هرکسی قادر به انجام آن نیست. زیرا به یکسری ابزارهات نیاز دارد تا ماسکی با این کیفیت تولید نماید. البته راهکارهایی مانند درخواست پلک زدن فرد برای باز شدن گوشی وجود دارد ولی باز هم قابل فریب زدن می باشد. بنابراین ما امیدواریم اپل راهکاری برای این سرویس امنیتی خود پیدا کند تا کمترین اشتباه را بکند.

منبع:GSMArena

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی