هر آنچه باید از سیستم عامل جدید هواوی بدانید

mahdi ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
هواوی

همه شما در جریان بن شدن هواوی برای کار با شرکت های آمریکایی مثل گوگل هستید. از پیامد های این تحریم به مشکل خوردن هواوی در توسعه لپ تاپ جدید خود و چندین مورد دیگر را می توان اشاره کرد. اما سوال اینجاست که هواوی می تواند بدون گوگل که توسعه دهنده سیستم عامل اندروید است به تولید گوشی های خود ادامه دهد یا خیر؟

اما قبل از آن باید به این نکته اشاره کنیم که شرکت هواوی از سال 2012 به طور مخفیانه به توسعه سیستم عامل اختصاصی خود مشغول است و دلیل آن رشد کردن شرکت هواوی و نیاز به مستقل شدن آن می باشد. این سستم عامل با نام هانگ منگ در چین و OaK OS در سایر کشور ها شناخته می شود. اما نکته جالب در مورد این سیستم عامل بالا بودن 60 درصدی سرعت آن نسبت به سیستم عامل اندروید است و اینکه این سیستم عامل از امسال (که احتمال عرضه آن به صورت همزمان با هواوی میت 30 پرو وجود دارد) آماده نصب بر روی گوشی های مختلف خواهد بود.

در مورد این سیستم عامل بد نیست بدانید که OaK OS همان اندروید بدون سرویس های گوگل است که می تواند اپلیکیشن های مختلف اندروید را اجرا کند. به همین دلیل Huawei اپ استور اختصاصی خود به نام App Gallery را به پا کرده و از توسعه دهندگان خواسته تا اپلیکیشن های خود را به این اپ استور نیز انتقال دهند. اما نکته جالب تر این است که شرکت های چینی دیگر مثل شیائومی و اوپو نیز سیستم عامل هواوی را روی گوشی های خود تست می کنند و ممکن است در آینده این شرکت ها نیز از این سیستم عامل در گوشی های خود استفاده نمایند.

اما جدای از این بحث ها، شرکت گوگل نیز خواستار مستقل شدن هواوی نیست؛ چراکه خود گوگل نیز از سرویس های مختلف خود کسب درآمد دارد و با عوض شدن سیستم عامل بسیاری از گوشی های چینی منافع گوگل به خطر می افتد. همچنین از لحاظ امنیتی نیز سیستم عامل هواوی خطر آفرین خواهد بود. به عنوان مثال اگر گوشی شما از سیستم عامل هواوی برخوردار باشد، پک های امنیتی گوگل در آنها وجود نخواهد داشت. در اینصورت با تبادل اطالاعات بین دو گوشی که هر یک از سیستم عامل جداگانه ای استفاده می کنند، احتمال انتقال بد افزار از سیستم عامل هواوی به اندروید وجود دارد.

منبع: Mrwhosetheboss

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

۳ نظر در مورد هر آنچه باید از سیستم عامل جدید هواوی بدانید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال اینکه اپلیکیشنایی که برای قرار دادن در گوگل پلی توسعه داده شده رو میشه به جای گوگل پلی توی اپ گالری هواوی قرار داد?یا محیط توسعشون فرق داره?

درود
دوست عزیز متاسفانه در این زمینه نمی توان نظر قطعی عنوان کرد. با تشکر

شخصا امیدوارم موفق بشه. چون رقابت در هر زمینه ای به نفع مصرف کننده هاست

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی