مقایسه سرعت گلکسی نوت ۲۰ اولترا و پی ۴۰ پرو

فرهاد سعادت ۵ مهر ۱۳۹۹

مقایسه سرعت بین پرچم‌داران شرکت‌های متفاوت همیشه جذابیت خاصی دارد و باعث مشخص‌شدن توانمندی هر کدام از گوشی‌ها می‌شود. در این بین، پرچم‌دار شرکت سامسونگ که به تازگی معرفی شده است، سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولترا است و در سمت دیگر، پرچم‌دار هواوی با نام هواوی پی ۴۰ پرو قرار دارد. در این متن مقایسه سرعت گلکسی نوت ۲۰ اولترا و پی ۴۰ پرو را انجام می‌دهیم و ویدیوی این مقایسه را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

یکی از عواملی که باعث می‌شود سرعت یک تلفن همراه با دیگر متفاوت باشد، تراشه و پردازنده مرکزی گوشی است. پردازنده مرکزی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولترا، ۸هسته‌ای است و در طرف دیگر نیز، هواوی پی ۴۰ پرو پردازنده مرکزی ۸هسته‌ای را در اختیار دارد.

تراشه‌ای که شرکت سامسونگ برای نوت ۲۰ اولترا در نظر گرفته است، تراشه اگزینوس ۹۹۰ و برای مدل‌های ارائه‌شده به ایالات متحده، اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس می‌باشد. در سمت دیگر، هواوی پی ۴۰ پرو تراشه Kirin 990 5G را در بر دارد.

در کنار این موارد، باید به رابط‌های کاربری سیستم عامل‌های هر کدام اشاره کنیم، که در سرعت گوشی، نقش چشمگیری دارند. در این بین، نوت ۲۰ اولترا سیستم عامل اندروید ۱۰ مبتنی بر One UI 2.5 را در اختیار کاربرن قرار می‌دهد. شرکت هواوی نیز برای پی ۴۰ پرو، اندروید ۱۰ مبتنی بر EMUI 10.1 را در نظر گرفته است.

معماری متفاوت هر کدام از این گوشی‌ها و نحوه بهینه‌سازی آن با نرم‌افزار گوشی نیز یکی دیگر از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عوامل روی سرعت گوشی‌ها است. در ویدیوی زیر می‌توانید سرعت هر کدام از این گوشی‌ها را در مقایسه با دیگر ببینید.

شایان ذکر است که در این مقایسه از گلکسی نوت ۲۰ اولترا نسخه‌ی اگزینوس استفاده شده است.

برای بررسی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولترا کلیک کنید.

برای بررسی هواوی پی ۴۰ پرو کلیک کنید.

به نظر شما، کدامیک از این دو گوشی، سرعت بیشتر و بهتری دارد؟

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی