تست مقاومت گلکسی فولد در برابر باز و بسته شدن 120 هزار دفعه ای

Sayman Digital ۱۳ مهر ۱۳۹۸
Galaxy Fold

همانطور که می دانید روز به روز تکنولوژی های مربوط به گوشی ها در حال پیشرفت می باشد و ما سالانه این فناوری ها را در گوشی ها مشاهده می کنیم. در حال حاضر تولید گوشی های تاشو به یک ترند تبدیل شده اند که برندهای معروف مانند سامسونگ، هواوی، شیائومی و مایکروسافت محصولات خود را در این زمینه رونمایی نموده اند. سامسونگ به عنوان پرطرفدارترین برند، گوشی Galaxy Fold خود را معرفی نمود و مدعی است که این گوشی تا 200 هزار بار قابلیت تاشدن را دارد که تا 5 سال کارایی را برای شما تضمین می کند.

CNET به عنوان شبکه خبری رسمی، این ادعای سامسونگ را به چالش کشیده است و این محصول را با استفاده از ربات مورد آزمایش قرار داده است. لازم است بدانید که این ربات با باز و بسته کردن گوشی تا از کار افتادن آن به فعالیت خود ادامه خواهد داد. این آزمایش در مدت زمان 14 ساعت انجام گردید و شما می توانید ویدئو آن را از اینجا مشاهده نمایید.

همانطور که در ویدئو مشاهده نمودید، بعد از 120000 باز و بسته شدن گوشی، گلکسی فولد از ادامه آزمایش بازماند. درواقع این عدد کمتر از ادعای سامسونگ می باشد و گوشی تا 3 سال می تواند کارایی داشته باشد.

البته این آزمایش قبلا توسط یوتیوبر SquareTrade انجام شده است. در واقع این یوتیوبر از همان ربات برای باز و بسته کردن گلکسی فولد استفاده کرده بود که در حین آزمایش مشکلات برای صفحه نمایش گوشی پیش آمد و لولا بین دو نمایشگر آن کمی دچار مشکل شد.

اما در تست مربوط به CNET که ویدو آن را در قسمت بالا گذاشتیم، در 119000 بار، متاسفانه نیمی از صفحه نمایش گلکسی فولد از کار افتاد و لولا آن دچار آسیب شد. به طوری که 12 دقیقه بعد به طورکلی از ادامه فعالیت بازماند.

البته نحوه کارکرد این ربات با کارکرد کاربر متفاوت می باشد و این موضوع را باید درنظر گرفت که کاربر با این سرعت گوشی را باز و بسته نخواهد کرد.

در نهایت لازم است بدانید که فاکتور شانس در این دو آزمایش می تواند موثر واقع گردد. زیرا در آزمایش CNET، گوشی کاملا از کار افتاد، در حالیکه در آزمایش SquareTrade تنها پیکسل های Galaxy Fold دچار مشکل شد و این مشکل می تواند برای گوشی های غیر تاشو نیز پیش آید. البته سامسونگ مدعی است در صورت خراب شدن نمایشگر گلکسی فولد، با هزینه 150 دلار آن را تعمیر می کند.(این بیانیه برای خریداران امسال گلکسی فولد شامل می شود)

نظر شما درباره گوشی 20 دلاری گلکسی فولد چیست؟ آیا این گوشی از ارزش خرید بالایی برخوردار است؟

منبع:GSMARENA

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی