عملکرد دوربین هوآوی پی 20 پرو در محیط های کاملا تاریک

سایــمان دیــجیتال ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
عملکرد دوربین هوآوی پی 20 پرو در محیط های کاملا تاریک

پرچمداران جدید هوآوی یعنی پی 20 و پی 20 پرو، ویژگی های عکاسی زیادی را در اختیار می گذارند که یکی از جذاب ترین آن ها، عکاسی در حالت شب یا Nighte Mode می باشد. این گزینه که برای عکاسی در محیط های کم نور کاربرد دارد، در واقع با کاهش سرعت شاتر و افزایش زمان نوردهی باعث ثبت عکس های روشن تر می شود و هوآوی با چند ترفند، در مقابل مشکلات رایجی چون تار شدن تصاویر و روشن شدن بیش از حد، ایستاده است.

یکی از اصلی ترین ویژگی های حالت شب در دوربین پی 20 پرو، AIS یا کاهش لرزش ها با استفاده از هوش مصنوعی می باشد که در واقع اسمی فانتزی برای لرزشگیر نرم افزاری می باشد. در حالت شب، دوربین هواوی پی 20 پرو، چند عکس با زمان های نوردهی و شاتر متفاوت و تنظیمات مختلف ثبت می کند و نرم افزار دوربین بهترین نتیجه را از ترکیب آن ها در اختیار می گذارد.

کاربران می توانند به صورت دستی، زمان نوردهی را انتخاب کنند و همچنین نرم افزار دوربین نیز می تواند به صورت خودکار و با توجه به شرایط محیط، زمان نوردهی را تعیین کند. حداکثر زمانی که به صورت دستی می توان انتخاب کرد، 32 ثانیه می باشد که این زمان در حالت خودکار، تا 1 دقیقه افزایش می یابد که برای نگه داشتن گوشی در حالت پایدار، زمان بسیار زیادی می باشد. البته در اکثر مواقع 4 الی 6 ثانیه زمان برای نوردهی، کافی خواهد بود.

برای آزمایش تکنولوژی هوآوی و پیشرفت های آن، تمام چراغ ها خاموش شده و عکاسی شده است. در سمت چپ می توانید عکس ثبت شده با پی 20 پرو را در حالت معمولی و در سمت راست نیز در حالت شب، مشاهده کنید. در هنگام انجام آزمایش، از سه پایه یا استندی استفاده نشده است تا عملکرد لرزشگیر هوش مصنوعی نیز مورد بررسی قرار گیرد.

 

همانطور که در تصاویر ثبت شده مشاهده می کنید، دوربین پی 20 پرو در حالت معمولی در محیط های کم نور، ناامید کننده است. تقریبا هیچ جزئیاتی در تصویر وجود ندارد و دوربین به سختی نور های موجود در اطراف پنجره را ثبت کرده و گذشته از این موارد، عکس ثبت شده دارای میزان زیادی نویز می باشد. اما در حالتی که زمان نوردهی افزایش پیدا کرده و گوشی حالت پایداری داشته باشد، نور پس زمینه به میزان محسوسی افزایش پیدا می کند. در این حالت عکس به مراتب واضح تری ثبت می شود به طوری که می توان جزئیاتی از مجسمه اندروید را دید. همچنین پی 20 پرو در این حالت عکس هایی با نویز کمتر به ثبت می رساند. عملکرد لرزشگیر آن نیز قابل قبول ارزیابی می شود. اما فوکوس روه سوژه به سختی انجام می گیرد.

اما همانطور که مشاهده می کنید، متاسفانه نمی توان دوربین هوآوی پی 20 پرو را برای محیط های کاملا تاریک، مناسب دانست. اما برای ایجاد شانسی دیگر برای این گوشی، در مرحله دوم کمی نور محیط افزایش داده شده است.

 

همانطور که مشاهده می کنید، دوربین پی 20 پرو در حالت معمولی باز هم ناامید کننده به نظر می رسد. همچنان رنگ ها و جزئیات کمی در تصاویر وجود دارند و میزان نویز در سطح بالایی قرار دارد. اما قرار دادن دوربین در حالت شب، شرایط را کاملا تغییر می دهد؛ به طوری که انگار تمامی چراغ ها روشن هستند. میزان نویز تا حد زیادی کاهش یافته و حتی برخی از سایه ها بیشتر از حالت معمولی روشن شده است. عملکرد لرزشگیر هوش مصنوعی نیز به خوبی لرزشگیر اوپتیکال، تلقی می شود.

اما کمبود نور در محیط به معنای درست ثبت نشدن رنگ ها می باشد و نمی توان عکس های پی 20 پرو در حالت شب را کاملا عالی دانست. با کمی دقت می توان فهمید که نرم افزار دوربین در تشخیض رنگ ها دچار اشتباه شده؛ به طوری که رنگ فیگور اندروید در برخی جاها، به رنگ میز بوده و بر عکس این اتفاق نیز قابل مشاهده است.

نتیجه گیری

در محیط های کاملا تاریک، حالت شب هوآوی چندان کاربردی نخواهد بود؛ هر چند که در مقایسه با حالت عادی، تصویر روشن تر و با رنگ های بیشتری به ثبت می رسد، اما فوکوس روی سوژه با مشکل مواجه است. فناوری AIS هم به نظر می رسد که عملکرد خوبی برای کاهش احتمال تار افتادن عکس ها دارد.

اما زمانی که میزان کمی نور در محیط باشد، حالت شب تاثیر خود را به نمایش می گذارد. جزئیات، رنگ ها و نور عکس به طرز موثری افزایش پیدا کرده و عکس به مراتب بهتری از حالت نرمال، ثبت می شود.

نظر شما در مورد دوربین هواوی پی 20 پرو چیست؟

منبع: androidauthority

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

یک نظر در مورد عملکرد دوربین هوآوی پی ۲۰ پرو در محیط های کاملا تاریک

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ما اینکه که کاملا یه تست غیر عاقلانه ای هست
فقط در جهت تخریب
واقعا چند درصد از مردم دنیا تو محیط کاملا تاریک عکس میگیرن؟
:)))

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی