خداحافظی موزیلا با فایرفاکس

Sayman Digital ۱۷ دی ۱۳۹۴
سیستم عامل فایر فاکس

آیا سیستم عامل فایر فاکس میتواند ، روزی به عنوان پلتفرم اینترنت اشیا به میدان باز گردد ؟ امروز، موزیلا اعلام کرد که از این تاریخ به بعد به هیچ عنوان قصد توسعه و یا فروش دستگاه ها و یا تلفن های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل فایر فاکس را نخواهد داشت. این اعلامیه شرکت موزیلا به تلاش دو ساله و نیم این شرکت در جهت راه یابی به بازار تلفن های هوشمند پایان داد.

شکست  سیستم عامل فایر فاکس  در مقابل اندروید

حائز اهمیت است این موضوع در جلسه توسعه دهندگان موزیلا اعلام شده و در پایان توسط شرکت موزیلا تایید شد. هدف اصلی موزیلا از توسعه سیستم عامل فایرفاکس فروش آن در بازارهای تازه به دوران رسیده تلفن های هوشمند ارزان قیمت بود. برای مثال می توان به این مورد اشاره کرد که شرکت موزیلا، شانس خود را با یک تلفن همراه 25 دلاری محک زد اما در اوایل امسال زمانی که این امر میسر نشد، از این موضوع ناامید گردید.متاسفانه تلاش های موزیلا با وجود رشد چشمگیر اندروید در کلیه ی رده های تلفن همراه  راه به جایی نبرد و شایان ذکر است که موزیلا هیچ گاه نتوانست در رقابت با برنامه ها و یا تجربه پلتفرم گوگل قدمی بردارد.

همچنین این شرکت در مصاحبه با سایت خبری تک کرانچ (Tech Crunch)  مدعی شده است که هیچ گاه ” موفق به ارائه بهترین تجربه کاربری ممکن” بر روی دستگاه های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل فایر فاکس نشده است. از طرفی شاید این موضوعی، پایانی برای فایرفاکس نباشد. به گفته توییت ارسالی از آری جاکسی (Ari Jaaksi)، معاون ارشد فایرفاکس، شرکت در نظر دارد از تکنولوژی سیستم عامل فایرفاکس در برخی دیگر از دستگاه های هوشمند به غیر از تلفن های هوشمند بهره ببرد. این سیستم همچنین برای استفاده در تلویزیون ها نیز، توسعه داده شده بود که کماکان مشخص نیست موزیلا این روند را دنبال خواهد کرد یا خیر.

(توییت آری جاکسی) به احتمال سیستم عامل فایر فاکس در دنیای تلفن های هوشمند به صورت کامل از دست نخواهد رفت اما از طرفی دیگر همه ی ما دلتنگ تلفن هوشمند دوس داشتنی Fx0  خواهیم شد.

منبع: techcrunch

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی