سرویس دستیار صوتی گوگل به زودی از قابلیت آفلاین بهره می برد

Sayman Digital ۲۶ اسفند ۱۳۹۴
سرویس دستیار صوتی گوگل

از شایعات تا واقعیت سرویس دستیار صوتی گوگل

بنابر گزارشات، گوگل می تواند با بهبود بخشیدن به سرویس دستیار صوتی خود که از قابلیت شناسایی صدا بهره مند می باشد، موجب گردد کاربران اندرویدی به صورت آفلاین به این سرویس دستیار صوتی گوگل نیز دسترسی داشته باشند.

بنابر گفته های سایت رسمی Gizmodo، سرویس دستیار صوتی گوگل به محاسبات ابری بسیار زیادی نیازمند می باشد که بتواند به صورت بهینه به عملکرد خود ادامه دهد. این امر ضروری است که از قدرت پردازش و حافظه بسیار زیاد برخوردار باشد.

در گزارشات اخیر آمده است که مهندسان گوگل از نحوه ی کارکرد خود درباره این موضوع صحبت هایی کردند، به طوری که آنها بیان نموده اند که برای این امر از تکنولوژی زبان ماشینها استفاده نموده و سعی داشتند با استفاده از این تکنولوژی  برنامه شناسایی صوتی بسیاری سنگینی را در تلفن های هوشمند جا سازی نکنند.

نحوه عملکرد این سرویس به صورت آفلاین چگونه خواهد بود؟

گزارشات این پروژه تحقیقی این گونه توصیف می کند که سیستم شناسایی صوتی گوگل از دایره واژگان بسیار زیاد که از دقت بالا و تاخیر بسیار کم و در عین حال حافظه کافی و قدرت پردازنده بسیار بالا است که بیش از پیش می تواند بر روی تلفن هوشمند nexus 5 ایفای نقش کند.

بر اساس گفته های سایت رسمی تایمز (Tech Times)، گوگل 2000 هزار ساعت ترافیک جست وجو های درهم و برهم فرمان های صوتی را که به سختی شامل 100 میلیون درخواست است، را استفاده می کند و در پشت زمین صدای یوتیوب را اضافه نموده تا شرایط زندگی را بهتر شبیه سازی کند.

همچنین این گزارش اضافه می کند، ار آن جایی که سیستم برحسب آموزه های ماشین است، هرچه بیشتر درگیر گردد کارایی بهتری را ارائه خواهد داد.

هیچ گونه اطلاعات و جزئیات موثقی برای انجام شدن این امر ذکر نشده است اما امیدوار هستیم که برخی از این ویژگی ها را در اندروید N مشاهده کنیم.

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی