هولدر موبایل برای ماشین

راهنمای خرید هولدر موبایل برای ماشین در تمامی رده‌های قیمتی (دی 1401)

“از هر چهار تصادف رانندگی یکی از آن‌ها به دلیل استفاده از گوشی هوشمند توسط راننده است.” این خبری است که شاید بسیاری از ما را از کار با موبایل‌هایمان در حین رانندگی منصرف کند اما در دنیای امروز گوشی‌های هوشمند مزایای زیادی را برای کاربر خود حتی هنگام رانندگی به ارمغان می‌آورند. پاسخ دادن به تماس تلفنی به دلیل درگیر کردن یک دست در هنگام رانندگی می‌تواند سرعت عمل راننده را کاهش دهد و منجر به تصادفات مرگباری شود. کمپانی‌های تولیدکننده لوازم جانبی نیز به این مشکل فکر کرده‌اند و خوشبختانه به فکر حل آن افتاده‌اند. هولدرهای موبایل برای ماشین می‌توانند گوشی شما را هنگام رانندگی در بهترین زاویه ممکن نسبت به شما نگه دارند تا بتوانید با کمترین حواس پرتی با گوشی خود کار کنید. پایه‌های نگهدارنده موبایل انواع مختلفی دارند و ویژگی‌های مختلفی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند که در ادامه قصد داریم با دسته بندی قیمتی این محصولات، راهنمای مفیدی را در زمینه خرید هولدر در اختیار شما قرار دهیم.

راهنمای خرید هولدر موبایل

هولدرهای مختلفی در بازار هستند که هر کدام ویژگی‌های مختلفی داشته و شناخت این ویژگی‌ها برای یک خرید موفق لازم است.

ویژگی اولی که هنگام خرید هولدر باید در نظر گرفت نوع اتصال آن به خودرو است. هولدرها بسته به قیمتی که دارند از یک یا چند نوع مختلف اتصال پشتیبانی می‌کنند. اولین شیوه اتصال که معمولا در هولدرهای ارزان قیمت بکار می‌رود، اتصال به یک سطح صاف روی داشبورد با چسب است. این نوع اتصال با اینکه محکم بوده و با تمامی خودروها سازگاری دارد نمی‌توان پس از چسباندن آن را جابه‌جا نمود. البته هولدرهای باکیفیتی که از چسب استفاده می‌کنند به گونه‌ای ساخته شده‌اند که در صورت کندن چسب، جای آن نماند.

روش دوم اتصال هولدر به خودرو، اتصال از طریق مکش هواست. این نوع اتصال به دلیل آسان بودن اتصال، امکان جدا نمودن هولدر و وصل کردن مجدد آن و سازگاری با تمامی خودروها محبوبیت زیادی داشته و در بسیاری از هولدرهای موبایل برای ماشین بکار می‌رود. برای اتصال از این روش کافیست یک قسمت کاملا مسطح بر روی داشبورد یا شیشه ماشین پیدا کنید و با توجه به راهنمای هولدر آن را به سطح موردنظر متصل کنید.

بعضی از هولدرها هم به دریچه کولر خودرو متصل می‌شوند. این هولدرها به گیره‌هایی مجهز هستند که به داخل دریچه کولر متصل می‌شوند. هنگام خرید این هولدرها باید توجه داشت که با دریچه کولر خودروی شما سازگار باشند. تمامی هولدرهایی که در این راهنما آورده شده‌اند با بیشتر خودروها سازگار بوده و اکثر آن‌ها از اتصال از طریق مکش هوا نیز پشتیبانی می‌نمایند.

در هنگام خرید هولدر باید به قسمتی که وظیفه نگه داشتن گوشی را دارد نیز توجه داشت. حتما به این مورد دقت کنید که آیا هولدر برای موبایلی با اندازه موبایل شما مناسب است یا نه. البته بسیاری از هولدرها از پد مغناطیسی برای نگه داشتن گوشی استفاده می‌کنند که معمولا اندازه موبایل در آن‌ها اهمیتی ندارد.

بسیاری از هولدرهایی که قیمت بالاتری دارند به قابلیت شارژ وایرلس مجهز شده‌اند. برای فعال شدن این قابلیت باید هولدر را با یک سیم به شارژر فندکی خودرو متصل کنید. بنابراین لازم است که یک شارژ فندکی جداگانه نیز تهیه کنید مگر خودروی شما به درگاه USB مجهز بوده و از آن طریق بتواند گوشی‌ها و گجت‌ها مختلف را شارژ نماید.

در بعضی از هولدرها قسمتی که گوشی را نگه می‌دارد مستقیما به قسمتی که به خودرو متصل می‌شود، وصل شده است. در این نوع هولدرها تنها می‌توانید زاویه قرارگیری گوشی را نسبت به خودتان تغییر دهید. در هولدرهای تلسکوپی اما بین نگهدارنده گوشی و قسمت متصل به خودرو پایه‌ای وجود دارد که با استفاده از آن گوشی شما مانورپذیری بیشتری داشته و می‌توانید گوشی را به خود نزدیکتر کنید. انتخاب بین این دو بستگی به نیاز شما دارد و با توجه به ویژگی‌های موردنظر خود می‌توانید یکی از این دو را انتخاب نمایید.

هولدر موبایل برای ماشین تا 200 هزار تومان

پایه نگهدارنده یسیدو مدل C91

ارزان‌ترین هولدر این لیست هولدر یسیدو مدل C91 است که از طراحی ساده‌ای برخوردار بوده و در عین حال وظیفه اصلی خود را به خوبی انجام می‌دهد. این هولدر به سطوح صاف داخل خودرو از جمله روی داشبورد می‌چسبد. چسب بکار رفته در سطح زیرین هولدر به گونه‌ای است که اگر زمانی بخواهید آن را بکنید جای آن به هیچ وجه بر روی داشبورد نمی‌ماند. همچنین ابتدا و انتهای لبه هولدر به گونه‌ای است که اندکی خم می‌شود تا به قسمت‌هایی از بالای داشبورد که اندکی انحنا دارند نیز خوب بچسبد.

هولدر موبایل برای ماشین
پایه نگهدارنده یسیدو مدل C91

هولدر C91 به یک سطح دایره‌ای شکل مغناطیسی مجهز شده و گوشی به صورت آهنربایی به آن متصل می‌شود. اتصال مغناطیسی این هولدر به اندازه کافی قدرتمند است که حتی در تکان‌های خودرو بتواند گوشی هوشمند شما را سر جای خود نگه دارد. علاوه‌براین‌ها، می‌توان گوشی را روی هولدر جابه‌جا کرد تا در بهترین زاویه ممکن نسبت به دید شما قرار بگیرد.

پایه نگهدارنده گوشی یسیدو مدل C67

C67 یکی دیگر از هولدرهای ساخت کمپانی یسیدو است که طرز کار آن با C91 اندکی تفاوت دارد. این هولدر برای اتصال به خودرو از سیستم مکش هوا استفاده می‌کند و می‌تواند به سطوح صاف داخل خودرو مخصوصا شیشه جلو و یا حتی شیشه راننده متصل شود. بدنه این هولدر نیز از پلاستیک باکیفیت ساخته شده که در طول زمان شکل و رنگ خود را به خوبی حفظ می‌کند.

هولدر موبایل برای ماشین
پایه نگهدارنده گوشی یسیدو مدل C67

اتصال گوشی به هولدر C67 از به صورت مغناطیسی است و در اینجا هم یک سطح دایره‌ای شکل مغناطیسی محل قرارگیری گوشی بر روی هولدر به شمار می‌رود. گوشی‌هایی با اندازه 4 تا 7.9 اینچ را می‌توان بر روی آن قرار داد. دسته پایه نگهدارنده C67 به صورت تلسکوپی است و از طریق آن می‌توان فاصله گوشی تا خودتان را به میزان دلخواه تنظیم کنید. پایه هولدر نیز به صورت 360 درجه می‌چرخد محل موبایل دقیقا منطبق بر نیاز شما باشد.

هولدر موبایل برای ماشین تا 300 هزار تومان

پایه نگهدارنده بیسوس مدل Magnetic Air Vent Car Mount Holder

این هولدر بیسوس مدل دیگری از انواع هولدر است که بر خلاف دو هولدر قبلی به جای سطوح مسطح به دریچه کولر خودرو متصل می‌شود. گیره‌ای که در انتهای این هولدر قرار دارد برای اتصال به دریچه کولر انواع خودرو طراحی شده است. بدنه هولدر Magnetic Air Vent Car Mount Holder از آلیاژ آلومینیوم و سیلیکون ساخته شده و حس پریمیوم‌تری را به کاربر منتقل می‌کند.

هولدر موبایل برای ماشین
پایه نگهدارنده بیسوس مدل Magnetic Air Vent Car Mount Holder

اتصال موبایل به هولدر با هولدرهای قبلی تفاوتی ندارد و همان مکانیزم مغناطیسی در اینجا نیز دیده می‌شود. قسمت نگهدارنده گوشی متحرک بوده و شما می‌توانید زاویه قرارگیری گوشی را تنظیم کنید. یکی از مزیت‌های این هولدر این است که می‌توان آن را به سادگی نصب کرد و به همان سادگی آن را از جای خود برداشت. بنابراین زمانی که به آن نیاز ندارید می‌توانید آن را در داشبورد خودرو قرار دهید.

پایه نگهدارنده یسیدو مدل C106

هولدر C106 دومین هولدر در این لیست است که به دریچه کولر خودرو متصل می‌شود. البته این هولدر طراحی پیچیده‌تری نسبت به هولدر قبلی داشته و با داشتن دو بازوی متحرک دامنه حرکت گوشی در آن بیشتر است. این هولدر هم با استفاده از گیره‌ای که دارد به دریچه کولر خودرو متصل می‌شود. وجود سه قطعه متحرک در C106 به شما این اجازه را می‌دهد که برای جابه‌جا کردن گوشی خود آزادی زیادی داشته باشید و آن را در بهترین نقطه ممکن نسبت به خود قرار دهید.

هولدر موبایل برای ماشین
پایه نگهدارنده یسیدو مدل C106

به لطف چهار آهنربای قدرتمند خود، هولدر C106 اتصال بسیار محکمی را با گوشی برقرار می‌کند که حتی در تکان‌های شدید خودرو نیز گوشی را سر جای خود نگه خواهند داشت. متریال بکار رفته در ساخت C106 سیلیکون و پلی کربنات است که دوام و استحکام خوبی داشته و کیفیت و کارایی آن در طول زمان حفظ خواهد شد.

پایه نگهدارنده یسیدو مدل C23

هولدر C23 یکی دیگر از هولدرهای باکیفیت بازار است که مکانیزم متفاوتی برای نگه داشتن گوشی دارد. نحوه نگهداری گوشی در این هولدر به صورت مغناطیسی نیست و صرفا باید گوشی را در محل مشخص شده قرار داد و گیره‌های اطراف آن را چفت کرد. با اینکه ممکن است این شیوه پیچیده‌تر به نظر برسد و قرار دادن و برداشتن گوشی در آن سخت‌تر باشد اما یسیدو به این مشکل فکر کرده و با قرار دادن یک دکمه برداشتن گوشی از داخل هولدر را بسیار آسان کرده است.

هولدر موبایل برای ماشین
پایه نگهدارنده یسیدو مدل C23

نحوه نصب هولدر به داخل خودرو به صورت مکشی است و هولدر C23 می‌تواند به سطوح صاف داخل خودرو مانند شیشه‌ها و یا روی داشبورد متصل شود. پایه این هولدر به صورت تلسکوپی بوده و مانورپذیری بسیار خوبی نیز دارد.

هولدر موبایل برای ماشین تا 400 هزار تومان

پایه نگهدارنده بیسوس مدل Metal Age Gravity

اگر شما هم در خودروی خود ضبط سی دی خور دارید اما مدت‌هاست که دیگر از سی دی استفاده نمی‌کنید این هولدر مناسب شماست. Metal Age Gravity برای اتصال به خودرو از اسلات سی دی درایو استفاده می‌کند. این هولدر طوری طراحی شده که به خوبی درون این قسمت قرار می‌گیرد و البته آسیبی به سی دی درایو خودرو وارد نمی‌کند.

هولدر موبایل برای ماشین
پایه نگهدارنده بیسوس مدل Metal Age Gravity

هولدر Metal Age Gravity بخش مغناطیسی ندارد و گوشی در محل مخصوص در بین گیره‌های آن قرار می‌گیرد. دیگر نکته مهم در طراحی این بخش این است که قسمتی که معمولا درگاه USB-C گوشی‌ها قرار دارد خالی است تا بتوانید گوشی خود را حتی درون خودرو از طریق پاوربانک یا شارژر فندکی شارژ نمایید.

پایه نگهدارنده گوشی، ساعت هوشمند و هدفون

این پایه نگهدارنده تنها پایه نگهدارنده این لیست است که می‌تواند به صورت همزمان چندین گجت را نگه دارد. این هولدر برای نگهداری یک گوشی هوشمند، یک ساعت هوشمند و همچنین یک جفت ایرباد طراحی شده است. علاوه‌بر نگهداری، این هولدر با اتصال به شارژر فندکی می‌تواند هر سه دستگاهی که بر روی آن قرار دارد را شارژ نماید. البته لازم به ذکر است که این هولدر تنها می‌تواند ساعت‌های هوشمند و ایرپادهای اپل را شارژ نماید اما با تمامی گوشی‌های هوشمندی که از استاندارد شارژ وایرلس QC پشتیبانی می‌کنند سازگاری کامل دارد.

هولدر موبایل برای ماشین
پایه نگهدارنده گوشی، ساعت هوشمند و هدفون

این هولدر کاربردی برای اتصال به خودرو از گیره خود استفاده می‌کند که می‌تواند به دریچه کولر خودرو متصل شود. البته یک قطعه دیگر در جعبه این محصول تعبیه شده که با مکش هوا به شما اجازه می‌دهد آن را به سطوح مسطح داخل خودرو مانند شیشه و داشبورد نیز متصل نمایید.

هولدر موبایل برای ماشین تا 800 هزار تومان

پایه نگهدارنده بیسوس مدل Smart Vehicle Bracket Adsorption

در این بازه قیمتی تقریبا تمامی هولدرها قادر به شارژ گوشی نیز هستند. پایه نگهدارنده Smart Vehicle Bracket Adsorption هم از این قاعده مستثنی نیست و می‌تواند به صورت وایرلس گوشی‌های هوشمندی که از قابلیت شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌نمایند را شارژ کند. برای این کار کافیست گوشی را در محل مشخص شده قرار دهید و گیره‌های دو طرف آن را سفت کنید تا گوشی در جای خود محکم قرار گیرد و شارژ شود. این هولدر می‌تواند گوشی‌هایی با اندازه 4 تا 6.5 اینچ را در خود جای دهد.

هولدر موبایل برای ماشین

اتصال هولدر به خودرو به صورت مکشی است که روشی بسیار مناسب برای این کار به شمار می‌رود. زیرا با تمامی خودروها سازگاری دارد و می‌توان هولدر را در مواقع لازم جابه‌جا نمود و یا برداشت. پایه نگهدارنده به صورت 360 درجه می‌چرخد و از نوع تلسکوپی بوده و می‌توان آن را کوتاه یا بلند کرد.

هولدر بیسوس مدل WXJN-01

اگر از کاربران گوشی‌های جدیدتر اپل هستید (آن‌هایی که به قابلیت مگ سیف مجهز هستند.) هولدر WXJN-01 برای شما ساخته شده. هولدر WXJN-01 یک هولدر بسیار قدرتمند است که به 16 آهنربا مجهز شده و از طریق مگ سیف موجود در آیفون‌ها به ان‌ها متصل می‌شود. این هولدر همچنین قادر است با توان حداکثر 15 وات آیفون‌های مجهز به مگ سیف را شارژ نماید که سرعت بسیار بالایی برای شارژر داخل خودرو محسوب می‌شود. هولدر WXJN-01 دارای چند لایه امنیتی است تا سلامت گوشی و باتری شما را در حین شارژ تضمین کند. بنابراین می‌توانید با خیال راحت آیفون خود را با سرعتی بالا درون خودرو شارژ نمایید.

هولدر موبایل برای ماشین
هولدر بیسوس مدل WXJN-01

هولدر بیسوس مدل WXJN-01 از دو روش اتصال به خودرو بهره می‌برد. اولی چسباندن هولدر به داشبورد یا هر قسمت مسطحی درون خودرو است و دومی هم گیره‌ای است که از طریق آن می‌توانید هولدر را به دریچه کولر خودرو متصل کنید.

هولدر موبایل برای ماشین با بودجه بیش از یک میلیون تومان

پایه نگهدارنده و شارژر وایرلس انکر مدل PowerWave MagGo B2930

هولدر PowerWave MagGo B2930 یک هولدر بسیار باکیفیت است که توسط کمپانی معتبر انکر طراحی شده است. این هولدر برای گوشی‌های آیفونی طراحی شده که به مگ سیف مجهز هستند. هولدر B2930 ظاهر بسیار شیکی داشته و از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است. محل اتصال هولدر به گوشی به شکل دایره است که با فرم مگ سیف مطابقت دارد و به خوبی گوشی را در جای خود نگه می‌دارد. یکی از مزیت‌های این هولدر این است که می‌تواند هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی گوشی را نگه دارد.

هولدر موبایل برای ماشین
پایه نگهدارنده و شارژر وایرلس انکر مدل PowerWave MagGo B2930

اتصال هولدر به خودرو به صورت مکشی است. البته یک قطعه دایره‌ای شکل مسطح در کنار هولدر عرضه می‌شود که در صورت نبودن سطحی کاملا مسطح درون خودرو می‌توانید آن را بر روی داشبورد بچسبانید و هولدر را بر روی آن قرار دهید.

همانطور که گفتیم این هولدر قابلیت شارژ گوشی‌های آیفون را دارد. برای فعالسازی این قابلیت باید هولدر را به یک شارژر فندکی متصل نمایید. خوشبختانه یک شارژر فندکی باکیفیت همراه هولدر B2930 عرضه می‌شود و لازم نیست که شارژر فندکی را جداگانه تهیه کنید. این شارژر فندکی می‌تواند دو دستگاه را به صورت همزمان شارژ نماید و امکان شارژ تمامی گوشی‌های هوشمند از جمله گوشی‌های اندرویدی از طریق آن وجود خواهد داشت.

برای مشاهده سایر هولدر موبایل برای ماشین میتوانید روی لینک زیر کلیلک کنید.

۰ دیدگاه


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب بیشتر

رویداد MWC 2021 سامسونگ به زودی برگزار می‌شود

رویداد MWC 2021 سامسونگ در ماه فوریه یعنی حدود 4 ماه پیش اتفاق نیفتاد. باید خاطر نشان کرد که...

مهدی حیدری time-alt ۱ تیر ۱۴۰۰

اپلیکیشن‌ Good Lock سامسونگ و افزونه های آن

اپلیکیشن‌ Good Lock یک برنامه بسیار کاربردی از سامسونگ برای کهکشانی‌های خود است که به شما این...

احسان نیک‌پی time-alt ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

شارژر بی سیم ۳گانه و پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی سامسونگ در کره جنوبی رونمایی شدند

سامسونگ جدیدا از دو دستگاه شارژر خود در کره جنوبی رونمایی کرده است. این دو دستگاه عبارتند از...

فرهاد سعادت time-alt ۵ مهر ۱۳۹۹

عکاسی حرفه ای با گوشی‌های ارزان اندرویدی

یکی از مسائلی که همیشه ذهن کاربران موبایلی را به خود درگیر می‌کند، عکاسی حرفه ‌ای با گوشی...

فرهاد سعادت time-alt ۲۲ شهریور ۱۳۹۹

بهترین بازی های اندروید ۲۰۲۰ + لینک دانلود (شهریور ۹۹)

بازی‌های اندرویدی که در گوگل پلی قابل دانلود هستند تنوع بسیار زیادی دارند و نوع بازی‌ها نیز به...

فرهاد سعادت time-alt ۱۰ شهریور ۱۳۹۹

نیم‌‌نگاهی به آینده: تلفن‌های هوشمند ما را تا کجاخواهند برد؟

با مشاهده‌ی ایده‌ی شکل‌گیری شهرهایی مبتنی بر بلاکچین و شهرهای هوشمندِ آینده، این فکر ذهن همه‌ی...

احسان نیک‌پی time-alt ۱۷ بهمن ۱۳۹۸

مقایسه باتری گلکسی نوت 10 پلاس و آیفون 10 اس مکس

گلکسی نوت 10 پلاس (محصول) جدید ترین پرچمدار کمپانی پر طرفدار سامسونگ می باشد که با توجه به...

mahdi time-alt ۱۷ شهریور ۱۳۹۸

تست سقوط گلکسی نوت 10 پلاس و آیفون XS Max

سال پیش بعد از معرفی هر دو گوشی گلکسی نوت 9 و آیفون 10 اس مکس ویدئو مربوط به تست سقوط آنها را...

mahdi time-alt ۴ شهریور ۱۳۹۸

سامسونگ به صورت رسمی نوت بوک گلکسی بوک اس را با باتری خیره کننده معرفی کرد

سامسونگ همراه با دو نسخه گلکسی نوت 10، از لپتاپ جدیدی نیز تحت عنوان گلکسی بوک اس (Galaxy Book...

mahdi time-alt ۱۷ مرداد ۱۳۹۸

قیمت گلکسی نوت 10 و نوت 10 پلاس فاش شد

براساس اطلاعات منتشر شده قیمت مدل پایه گلکسی نوت 10 در اروپا، از 999 یورو (1125 دلار) شروع...

mahdi time-alt ۲۲ تیر ۱۳۹۸