تست سقوط دو اسمارت فون بالارده فعلی بازار : گلکسی نوت ۲۰ اولترا و آیفون ۱۱ پرو مکس

فرهاد سعادت ۳ شهریور ۱۳۹۹

همان‌طور که اطلاع دارید کیفیت ساخت و دوام بالای گوشی‌ها، یکی از عناصری است که تلفن‌های همراه را با هم متفاوت می‌کند. در این ویدیو تست سقوط گوشی‌های بالارده سامسونگ و آیفون را مشاهده می‌کنید.

مرحله اول: سقوط گوشی روی قاب پشتی

پس از تست سقوط گوشی از فاصله یک متری بر روی یک سطح صاف بتنی و روی قاب پشتی، شاهد واردآمدن صدمه‌هایی به هر دو گوشی بودیم. لازم به ذکر است که این شرایط در تمام مراحل سقوط ثابت است.

قاب پشتی آیفون ۱۱ پرو مکس به طور کامل شکسته‌شد و حالت شیشه شکسته‌شده و ترک برداشته‌شده روی قاب پشتی آن نمایان شد. لازم به ذکر است که در فریم دوربین اصلی آیفون ۱۱ پرو مکس نیز این شکستگی‌ها نمایان بود.

در طرف دیگر، گلکسی نوت ۲۰ اولترا نیز در قاب پشتی و در فریم دوربین اصلی خود شاهد صدمه‌هایی بودیم. قاب پشتی نوت ۲۰ به اندازه آیفون ۱۱ پرو مکس دچار صدمه نشد، ولی تاحدی شکستگی روی آن ایجاد شد. علاوه بر آن، فریم دوربین آن نیز خط‌وخش برداشت. شکستگی‌های قاب پشتی به‌طور عمده در بخش سمت چپ و بالایی آن رخ داد.

برنده: سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولترا

مرحله دوم: سقوط گوشی روی گوشه‌ها

شرایط تست سقوط گوشی در این مرحله، مانند مرحله اول بود و پس از این سقوط نیز هر دو گوشی دچار آسیب‌هایی شدند.

در ابتدای این مرحله، با افتادن گلکسی نوت ۲۰، شاهد بیرون درآمدن قلم این گوشی بودیم. در حالت کلی، در این مرحله، آسیب‌هایی که به دو گوشی وارد شد، تقریبا به یک اندازه بود؛ ولی خط‌وخش‌های واردآمده به نوت ۲۰، واضح‌تر و قابل شناسایی‌تر بودند.

استنلیس استیلی که در فریم کناری آیفون استفاده شده است، در این مرحله به مقداری خراش برداشت و در مقایسه با نوت ۲۰اولترا، کمتر صدمه دید.

برنده: آیفون ۱۱ پرو مکس

مرحله سوم: سقوط گوشی روی صفحه نمایش

پس از انجام مرحله سوم تست سقوط گوشی ، صفحه نمایش آیفون ۱۱ پرو مکس شکسته‌شد. این شکستگی از سمت چپ قسمت پایینی صفحه نمایش شروع می‌شد و تا سمت راست قسمت بالایی آن ادامه داشت.

در این مرحله قدرت گوریلا گلس ویکتوس استفاده‌شده در نوت ۲۰ به وضوع نمایان می‌شود. به‌طور حیرت‌انگیزی، در انتهای این مرحله از تست سقوط، صفحه نمایش نوت ۲۰ اولترا مانند روز اول سالم و سرحال بود! هیچ آسیبی به مانیتور گلکسی نوت ۲۰ پس از این مرحله وارد نشد. ولی اگر بخواهیم به‌طور خیلی حساس به نتیجه این مرحله نگاه کنیم، در زیر نور و در قسمت‌هایی ریز از صفحه نمایش نوت ۲۰، شاهد خط‌های ظریف خواهیم بود.

برنده: سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولترا

مرحله نهایی

نتایج مراحل گذشته تا حدودی نزدیک به هم بود و تقریبا هر دو گوشی، کارایی مشابهی از خود به نمایش گذاشتند. در تست سقوط گوشی روی صفحه نمایش، عملکرد نوت ۲۰ حیرت‌آور بود و در سقوط روی گوشه‌ها، آیفون ۱۱ پرو مکس بهتر ظاهر شد. در مرحله اول این تست یعنی سقوط روی قاب پشتی، هر دو گوشی عملکرد تقریبا یکسانی داشتند. بنابراین وجود مرحله‌ای نهایی برای انتخاب بهترین علمکرد ضروری بود.

در این مرحله، شرایط سقوط به نسبت مراحل پیشین متفاوت بود و ارتفاع سقوط به ۱.۵ متر افزایش یافت. این مرحله برای هر دو گوشی به تعداد ۱۰ بار انجام شد.

آیفون ۱۱ پرو مکس پس از ۱۰ بار سقوط در این مرحله، همچنان توانایی انجام فعالیت‌های خود را داشت، ولی صدمه‌های جدی بر آن واردشده بود. از لحاظ کاهش کارایی گوشی، کارایی دوربین‌ها کاملا مشهود بود. دوربین‌ها پس از این تست به‌طور کامل از کار افتادند.

در طرف دیگر، صفحه نمایش نوت ۲۰ پس از ۱۰ بار سقوط در این مرحله، به‌طور کامل همچنان سالم بود.

برنده: سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولترا

پس از جمع‌آوری نتایج چهار مرحله تست سقوط، عملکرد خیره‌کننده نوت ۲۰ در مقایسه با آیفون ۱۱ پرو مکس به‌طور کامل مشهود است.  

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی