تست سقوط آیفون ۱۲ : جدیدترین محصول اپل تا چه حدی در برابر سقوط مقاومت می‌کند؟

فرهاد سعادت ۳ آبان ۱۳۹۹
تست سقوط آیفون ۱۲

شرکت اپل با معرفی خانواده آیفون ۱۲  بحث بر سر این محصولات را داغ کرد. این محصولات از محافظ سرامیکی در ساختار خود استفاده کرده‌اند و از این رو، مقاومت بالایی در برابر سقوط دارند. در این متن تست سقوط آیفون ۱۲ را بررسی می‌کنیم.

شرکت مشهور اپل با همکاری شرکت کورنینگ در ساختار آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو از محافظ سرامیکی استفاده کرده است. بنا به ادعای شرکت سازنده، این نوع محافظ حتی در مقایسه با گوریلا گلس ویکتوس نیز مقاومت بیشتری دارد. از این رو، می‌توان محافظ سرامیکی آیفون ۱۲ را به عنوان یکی از مزایای این محصول جدید قلمداد کرد.

علاوه بر این با استناد به گفته‌های اپل، لبه‌های صاف و مربعی شکل سری گوشی‌های آیفون ۱۲ باعث افزایش مقاومت این محصولات در برابر صدمات محیطی می‌شوند.

در مرحله اول تست سقوط، آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو هر دو از ارتفاع یک متری سطح زمین رها می‌شوند. در این مرحله صدمه‌های جدی به هر دو گوشی وارد نشد و فقط شاهد خراش‌های کوچکی در لبه پایینی آیفون ۱۲ بودیم. در آیفون ۱۲ پرو نیز در ظاهر همان صدمه به لبه‌های گوشی وارد شد، اما با تمیز کردن این قسمت، سالم‌بودن کامل آیفون ۱۲ پرو مشخص می‌شود.

با اینکه فریم پشتی آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو به اندازه‌های کناره‌های این اسمارت فون‌ها مقاوم نیست، اما عملکرد مطلوبی را در برابر سقوط از ارتفاع یک متری به نمایش می‌گذارد. جالب است بدانید که در سقوط از ارتفاع یک متری روی قاب پشتی، هیچ صدمه‌ای به هر دو گوشی وارد نشد.

سری گوشی‌های آیفون ۱۲ در مقایسه با آیفون ۱۱ از صفحه نمایش ۴ برابر مقاومتر برخوردار هستند. در تست سقوط آیفون ۱۲ از ارتفاع یک متری روی صفحه نمایش نیز همین ادعا تثبیت شد. در این قسمت از تست نیز هر دو گوشی جان سالم به در بردند و هیچ صدمه‌ای ندیدند.

مرحله دوم تست سقوط آیفون ۱۲ شامل سقوط از ارتفاعی به بلندی قامت یک انسان است. تغییرات فریم کناری آیفون ۱۲ در این مرحله از تست، بیشتر از مرحله قبل است. ولی خوشبختانه آیفون ۱۲ پرو تنها مقداری خط‌وخش را بر خود دیده است.

وقتی از این ارتفاع، هر دو گوشی را روی فریم پشتی خود رها می‌کنیم، نتیجه جذابی حاصل می‌شود. هیچ آسیبی در این مرحله از تست سقوط آیفون ۱۲ شامل حال آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو نشد. تنها چیزی که ممکن است به عنوان تغییر قلم‌داد شود، بیرون آمدن درگاه سیم‌کارت و به وجود آمدن تعدادی پیکسل مرده در آیفون ۱۲ پرو است.

مرحله بعدی تست سقوط آیفون ۱۲ از ارتفاع حدود ۳ متری در نظر گرفته شده است. در این مرحله آیفون ۱۲ هیچ صدمه ظاهری را به خود ندید، ولی دوربین این گوشی، پس از سقوط، کارایی خود را از دست داد و کار نکرد. در سمت دیگر، آیفون ۱۲ پرو، پس از سقوط از ارتفاع ۳ متری روی فریم کناری خود، دچار هیچ مشکلی نشد و حتی کارایی دوربین خود را نیز از دست نداد.

وقتی این مرحله از تست سقوط آیفون ۱۲ روی فریم پشتی گوشی‌ها انجام داده می‌شود، شاهد شکستگی کامل فریم پشتی آیفون ۱۲ پرو و شکستگی قسمتی از فریم پشتی آیفون ۱۲ هستیم. البته در این قسمت، می‌توان به خم‌شدن حدودی هر دو گوشی نیز اشاره کرد.

در آخرین بخش از تست سقوط آیفون ۱۲ ، سقوط از ارتفاع حدودا ۳ متری روی صفحه نمایش دو گوشی تست شده است. نتیجه این تست نیز شکستگی قسمتی از بخش پایینی صفحه نمایش آیفون ۱۲ پرو بود. لازم به ذکر است با وجود شکستگی جزئی نیز، کارایی آیفون ۱۲ پرو مختل نشد. آیفون ۱۲ در این بخش نیز بدون شکستگی مقاومت بالای محافظ سرامیکی خود را به نمایش گذاشت. 

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی