آزمایش اینترنت 5G زیر دستان گوگل

سایمان دیجیتال ۱۱ بهمن ۱۳۹۴

گوگل …

همانطور که همگان می دانیم گوگل دیگر تنها یک موتور جستجوگر نیست که علاوه بر خدمات جستجوی وب و سرویس ایمیلش حرفی برای گفتن نداشته باشد، دقیقا برعکس، گوگل در بسیاری از زمینه های مختلف و متنوع تکنولوژی سر رشته دارد، برخی از این رشته ها عبارتند از ماشین های بدون سرنشین، رباتیک پیشرفته، اینترنت با سرعت های بالا و … اکنون این غول دنیای تکنولوژی در حال کار کردن بر روی اینترنت فوق سریع 5G است که توسط پهپاد ها قدرت گرفته می شود.

Drones for 5G

اینترنت 5G

به گزارش سایت خبری The Guardian این پروژه مخفی که SkyBender نام دارد، در فاز آزمایشی خود قرار دارد و در پایگاه فضایی امریکا در نیومکزیکو جریان دارد. جالب است بدانیم این نوع از انتقالات داده ، می تواند به سرعتی معادل 40 برابر پرسرعتترین شبکه ی 4G\LTE فعلی در جهان که برای تلفن های همراه در دسترس است، دست یابد.

چگونه ممکن است ؟

بر حسب گزارش سایت خبری  The Guardian، به منظور تست این نوع شبکه، این ابر شرکت تکنولوژی امریکایی در حال اجاره ی 15000 فوت مربع (معادل 1400 مترمربع) فضا برای اختصاص به فضای اختصاصی آشیانه ی خود و همچنین ایجاد مرکز کنترل مختص به این آشیانه است. سرانجام این شرکت خواهان وسیله نقلیه ی هوایی بدون سرنشین خود است که با مصرف انرژی خورشیدی سعی در تامین ارتباطات پرسرعت برای جهانیان است.

این ایده از کجا آمد ؟

این ایده تفاوت چندانی با پروژه ی ابتکار عمل لون ( Loon Project ) که گوگل پیش از این در مورد آن سخن گفته بود، ندارد. اما درباره ی این مورد، پهباد ها به عنوان نقاط قابل اتصال برای دستگه های تلفن همراه و امثال آن استفاده می شود. این مورد نیز یادآور طرح شبکه ی اینترنت هواپیماهای بدون سرنشین شرکت فیسبوک است. امواج و سیگنال ها از یک تلفن همراه به کمک این هواپیماهای بدون سرنشین به یک ایستگاه مرکزی مخابره می شود.

 

این نمونه از اینترنت 5G به کمک انتقال های رادیویی موج میلیمتری انجام می شود که این امر موجب ایجاد شبکه ای با سرعتی بسیار بیشتر از اما محدوده ای کوچکتر نسبت به اینترنت 4G می شود. همچنین که کیفیت این نوع اینترنت می تواند تحت تاثیر آب و هوای بد نیز قرار گیرد.

کماکان هیچ گونه اعلامیه ی رسمی از سمت شرکت گوگل اعلام نشده است که این نوع از اینترنت دقیقا چه زمانی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت اما ابتکاراتی همچون پروژه ی Fi ، نشانگر آن است که این شرکت مصمم است تا جایی که می تواند اینترنت پرسرغت را به ارمغان آورد.

منبع: Tech Radar

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی