6 ویژگی جدید واتس اپ که شما باید بدانید.

ویژگی های جدید-بروزرسانی-واتس-اپ-عکس-شاخص

زمانی که شما از یک اپلیکشن به صورت روزانه استفاده می کنید، ممکن است که از ویژگی های جدیدی که به آن اضافه می شود، بی خبر باشید. لازم است بدانید که هر اپلیکیشن که شما نصب می کنید بعد از یک مدت زمان معین به شما هشدار می دهد که اپلیکیشن خود را بروزرسانی کنید و شما این امر را انجام می دهید و همچنان به استفاده معمول که قبلا انجام می دادید، ادامه می دهید. اما جای سوال دارد که در این بروزرسانی های انجام گرفته، چه چیزهایی به این برنامه اضافه شده است؟ برای اپلیکیشن واتس اپ هم این موضوع صادق می باشد.

واتس اپ یکی از بهترین شبکه های اجتماعی و یا اپلیکیشن پیام رسانی است، که شما و یا آشناهایتان استفاده می کنید. لازم به ذکر است  در حال حاضر این اپلیکیشن  که دارای کاربران فوق العاده زیادی می باشد و به یکی از سریع ترین شبکه های اجتماعی در حال رشد تبدیل گشته است، با اضافه کردن یک سری ویژگی ها، خود را به یک اپلیکیشن قوی تر و کارا تر تبدیل کرده است.

این ویژگی ها را بدانید اگر واتس اپ استفاده می کنید…

شاید از این ویژگی ها باخبر باشید و شاید هم نه، بروررسانی اخیر برنامه واتس اپ از ویژگی های بسیار جالب و جدید برخوردار می باشد. به طوری که این ویژگی ها از پیام های ستاره دار شما گرفته تا backup گرفتن از تاریخچه پیام های شما در گوگل درایو هستند. هر دو سیستم عامل iOS و اندروید از این ویژگی ها بهره مند می باشند.

پیام های ستاره دار چیست؟

این ویژگی بسیار جالب به شما این امکان را می دهد در صورتی که پیام فرستاده شده به شما از اهمیت بالای برای شما برخوردار است و نمی توانید آن را ذخیره کنید و پیدا کردن آن پیام از بین پیام های زیاد خود کار مشکلی است، با نگه داشتن دست خود بر روی پیام مورد نظر یک صفحه باز می شود و شما از آن قسمت نوشته “Star ” را انتخاب می کنید. بعد از اینکه این روند را انجام دادید می توانید با مراجعه به قسمت Settings > Starred Messages پیام های ستاره دار خود را به ترتیب زمانی مشاهده کنید. همچنین شما می توانید به راحتی پیام های ستاره خود را جست وجو کنید و حتی در صورت نیاز از حالت ستاره دار خارج نمایید. این پیام ها به راحتی قابل حذف شدن می باشند.

پیام-های-ستاره-دار

ذخیره Back Up پیام ها در گوگل درایو

اگر به صورت تصادفی پیام های خود را حذف کردید، اصلا نگران نباشید می توانید با انجام دادن چند راهکار واتس اپ آن ها را بازگردانید. اما در صورتی که تلفن همراه خود را گم کرده اید و یا مدل جدید تر خریده باشید یا این که حافظه گوشی خود را ریست کرده باشید،چگونه پیام های مهم خود را باز می گردانید؟ راهکار شما با این ویژگی جدید واتس اپ قابل حل شدن است به دلیل این که برنامه واتس اپ Back Up پیام های شما را در گوگل درایو ذخیره می کند. برای انجام این روند مسیر:

Menu > Settings > Chats and Calls > Chat Backup > Google Drive Settings را دنبال کنید و تنظیمات لازم را انجام دهید.

ذخیره-Back-Up-پیام-ها-در-گوگل-درایو

آسان ترین روش برای پاک کردن

اگر از پیام های خود Back Up می گیرید دیگر نیازی به نگه داشتن آن ها ندارید بنابراین این روش آسان به شما کمک می کند در کمترین زمان ممکن پیام های خود را حذف کنید. برای حذف کردن روند زیر را دنبال کنید:

Menu > Settings > Chats and Calls > Chat History > Clear All Chats

آسان-ترین-روش-برای-پاک-کردن

قابلیت تیک زدن پیام های خوانده شده و خوانده نشده

با این ویژگی جدید واتس اپ اکنون می توانید وضعیت و یا آخرین زمان دیده شدن پیام های خود را پنهان کنید. اما ممکن است بعضی اوقات برای استفاده شخصی خود پیام های خود را به عنوان خوانده نشده تیک بزنید. برای انجام دادن این روند می توانید پیام های گروه و یا دوستان خود را با نگه داشتن دست خود بر روی آن ها نوشته “Mark as Unread” را انتخاب کنید و حالت برعکس این موضوع هم امکان پذیر است. توجه کنید که این کار به معنای این نیست که وضعیت خواندن پیام های شما برای سایر افراد تغییر می کند، این ویژگی فقط در گوشی خود شما تغییر خواهد کرد.

قابلیت-تیک-زدن-پیام-های-خوانده-شده-و-خوانده-نشده

استفاده از نوتفیکیشن های منحصر به فرد برای افراد و گروه ها

این ویژگی شباهت بسیار به گذاشتن زنگ خور متفات برای افراد خاص در گوشی های خود می باشد. به طوری که شما نیز می توانید در واتس اپ برای افراد و گروه های خود از نوتیفکیشن با هشدارهای متفاوت استفاده کنید. شما می توانید با باز کردن نوار عنوان که در بالای صفحه گروه و یا افراد موردنظر می باشد، نوتیفکیشن های اختصاصی را مشاهده کنید. به طوری که می توانید از بین انواع مختلف هشدار های نوتیفکیشن ازجمله ویبره، تون، ظاهر شدن به صورت ناگهانی و حتی رنگ نور فلش خود را انتخاب کنید.

استفاده-از-نوتفیکیشن-های-منحصر-به-فرد-برای-افراد-و-گروه-ها

حالت نمایش لینک

این ویژگی حالت نمایش لینک را شما هم حتما در سایر شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و تلگرام و… مشاهد کرده اید وقتی یک لینک را در صفحات شبکه های اجتماعی مذکور کپی و پیست می کنید، لینک را به همراه تصویر و بخشی از محتوا آن نمایش می دهد. در حال حاضر واتس اپ هم به این قابلیت مجهز گردیده است که شاید در نوع خود چندان جالب نباشد.

اگر شما از آیفون استفاده می کنید، نحوه استفاده از این ویژگی ها در آیفون چگونه می باشد؟ اطلاعات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: makeuseof

پست های مرتبط:

تفاوت واتس اپ و تلگرام در چیست؟

تفاوت واتس اپ و تلگرام در چیست ؟

تفاوت واتس اپ و تلگرام- حتما شما هم خبرهای مرتبط...

گوگل

باز هم رکوردی دیگر برای گوگل

باز هم گوگل مدیر عامل شرکت گوگل، آقای ساندار پیچای اعلام...

Comments (2)

من هرکاری میکنم گوشیم روشن نمیشه حالا میخوام واتس آپمو روی تبلت نصب کنم ولی پیامای قبلیمو میخوام نمیخوام پاک شن چیکار کنم هنوز 24 نگذشته

پاسخ دادن

    درود خدمت شما
    لطفا برای این منظور با بخش خدمات پس از فروش و شماره ی درج شده در صفحه ی تماس با ما، تماس بگیرید،

    پاسخ دادن

yalada-1