با اینترنت 5G در عرض 15 ثانیه فیلم دانلود کنید

Sayman Digital ۹ اسفند ۱۳۹۴
اینترنت 5G

آیا اینترنت 5G تخیلات ما را از دنیای تکنولوژی به واقعیت تبدیل می کند؟

فناوری فوق العاده سریع وایرلس(بدون سیم) وعده های بسیار زیادی را به دنیای تکنولوژی داده است که درنهایت این وعده ها عملی خواهند شد. شاید واقعیت مجازی، درمان از راه دور و چیزهای زیاد دیگر می توانند برخی از این وعده ها باشند. بنابراین هرکس در دنیای وایرلس صحبت از اینترنت 5G می کند. به نظر شما این اینترنت 5G چرا این قدر مهم شده است؟

پروژه اینترنت 5G تصمیم دارد سرعت خود را 100 برابر سریع تر از فناوری وایرلس عرضه کند و جالب است بدانید حتی این تکنولوژی می خواهد اینترنت سریع تری را نسبت به آنچه که اینترنت فیبری گوگل برای تامین اینترنت خانه ها استفاده می کند را ارائه نماید. سرعت باورنکردنی و پاسخگو بودن این اینترنت 5G راهی را برای عرضه امکانات جدید باز می کند.

بنابر گفته کریستیانو آمون (Cristiano Amon) مدیر عامل شرکت پردازنده کوالکام ، اینترنت 5G ما را به یک سطح بالاتری نسبت به وضعیت فعلی ارتقاء خواهد داد و این تکنولوژی در همه جا حاضر به اتصال به هرنوع از دستگاه ها می باشد.

5 کار جالب که قرار است توسط شبکه 5G انجام گیرد.

بازی و تجربه های جدید آن

تمایل دارید با دوست خود بازی واقعیت مجازی را در آن طرف جهان انجام دهید و یا یک خانه ساحلی شیک را مشاهده کنید درحالی که در آپارتمان خود نشسته اید؟ بله این تخیلات با اینترنت 5G امکان پذیر است. شما می توانید هر چیزی را که می خواهید با اتصال بی سیم به هدست واقعیت مجازی خود، واقعی کنید.

بنابر گفته مدیر عامل شرکت فیس بوک مارک زوکربرگ در کنگره جهانی موبایل، او امیدوار است که افزونه واقعیت مجازی یکی از برنامه های اصلی اینترنت 5G باشد. به طوری که بارگذاری اطلاعات با این تکنولوژی به قدری سریع خواهد شد که دیگر شما مجبور به منتظر ماندن برای بارگذاری اطلاعات بر روی هدست واقعیت مجازی تلفن همراه خود نخواهید شد.

کنترل خودروهای بدون سرنشین

شبکه 5G می تواند در مورد موضوع خودروهای بدون سرنشین، پاسخگویی بسیار سریع تری در هدایت آن ها داشته باشد. به طوری که این تکنولوژی باعث می شود که خودروهای بدون سرنشین در تقاطع جاده ها با کنترل کننده مرکزی و یا با یگدیگر ارتباط برقرار کنند.

بنابر گفته مدیر عامل شرکت نوآوری تجهیزات شبکه نوکیا ولکر هلد (Volker Held)، شما می توانید خیابان ها را بدون چراغ راهنمایی و رانندگی تصور کنید. زیرا به لطف این فناوری 5G، خودرو ها بدون برخورد کردن با یکدیگر از کنار هم عبور خواهند کرد.

همچنین بنابر گفته یکدیگر از افراد سرشناس به نام مارک نادل مدیر عامل شرکت تولید کننده مدیاتک، تمامی خودرو ها مجهز به حسگر و دوربین می شوند و می توانند هرلحظه با ضبط ویدئو تمامی لحظات را ثبت نمایند. در صورت این که تصادفی رخ بدهد، شما می توانید تمامی ویدئو ها را از تمامی زوایا بینید.

درمان از راه دور

بنابر گفته مت گرب رئیس سازمان کوالکام تولید کننده پردازنده تلفن همراه ، درمان از راه دور توسط شبکه 5G  امکان پذیر می گردد و بسیاری از پزشکان می توانند با این فناوری عمل های خود را نسبت به قبل خیلی سریع تر انجام دهند.

برقرار تماس تصویری اما واقعی

مدیر عامل سامسونگ آقای کیم بر این اعتقاد است که برقراری ارتباط در آینده ای نزدیک، بسیار واقعی تر خواهد شد. تصور کنید که شما می خواهید با خانواده خود تماس تصویری برقرار کنید، این تماس تصویری با کیفیت بسیار شفاف برقرار خواهد شد به طوری که فرد مورد نظر در کنار شما می باشد. یا با دوستان خود می توانید به صورت گروهی تمرینات خود را با برقراری تماس تصویری، حل نمایید. همان طور که می دانید با اینترنت امروزه نمی توان تماس های تصویری با کیفیت بالا برقرار کرد.

هالیوود را به خانه خود بیاورید

اگر شما می خواهید فیلمی را دانلود کنید، این فیلم در عرض 15 ثانیه به صورت فایل فشرده در تلفن همراه شما قرار می گیرد. این تصور در حال حاضر بسیار دور از ذهن می باشد اما در آینده ی نزدیک برای همگان معمول خواهد شد.

منبع: Cnet

 

 

 

 

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی