چگونه از اطلاعات شخصی خود در اندروید و iOS محافظت کنیم؟

Sayman Digital ۱۷ فروردین ۱۳۹۵
نحوه حفاظت از اطلاعات شخصی در دستگاه های هوشمند

اختلاف اپل با FBI  تحولات جدید را در اهمیت رمزگذاری به ارمغان آورد. علارغم احترام به نظر شما درباره اهمیت حریم شخصی، باید به شما درباره اهمیت حفاظت از اطلاعات شخصی توضیحاتی را بدهیم که این مورد با گوشی های هوشمند شما شروع می شود.

این گوشی های هوشمند، عکس های شخصی، پیام های شخصی، ایمیل ها و حتی برخی از اطلاعات پزشکی حساس شما را در خود نگه می دارند.  ممکن است امنیت این اطلاعات با افتادن در دستان نا امن به خطر بیافتد. بنابراین استفاده از رمز عبور درست ترین روش برای حفاظت از اطلاعات شخصی می باشد.

آیفون و آیپد و بسیاری از دستگاه های اندرویدی می توانند از دستان ناامن درامان باشند. شما می توانید با استفاده از روش های زیر شرایط حفاظت از اطلاعات شخصی خود در گوشی های هوشمند را فراهم کنید:

نحوه حفاظت از اطلاعات شخصی در پلت فرم iOS:

این قابلیت که در سیستم عامل iOS 8 در سال 2014 معرفی شده است، می تواند از طریق پسورد و یا اثر انگشت فعال گردد. درحالی که شما می توانید این پسورد را به صورت چهار رقم برای آیفون خود تعریف کنید. برای امنیت بیشتر به شما پیشنهاد می کنیم از رمز عبورهای عددی طولانی تر و یا پسورد استفاده نمایید.

  • ابتدا به قسمت Settings مراجعه کنید.
  • انتخاب گزینه Touch ID & Passcode.
  • کلیک کردن بر روی گزینه Turn Passcode On.
  • وارد کردن پسورد و یا رمز عبور.

نحوه حفاظت از اطلاعات شخصی در پلت فرم اندروید:

لازم است بدانید که این عمل در برخی از دستگاه های اندروی پیچیده تر می باشد. به عنوان مثال گوشی ها و تبلت های نکسوس گوگل قابلیت حفاظت از اطلاعات شخصی به طور پیش فرض بر روی آن ها فعال می باشد. بسیار از مدل های جدید مانند گلکسی اس 7 و اس 7 اج که اندروید مارشمالو بر روی آن ها نصب می باشد همچنین از این قابلیت برخوردار هستند. برای فعال کردن این ویژگی بایستی رمز عبور و یا اثر انگشت خود را وارد نمایید.

  • ابتدا به قسمت Settings مراجعه کنید.
  • بر روی گزینه Security کلیک کنید.
  • در ادامه گزینه Screen Lock را انتخاب نمایید.
  • در نهایت رمز عبور مورد نظر خود را ایجاد کنید.

حفاظت از اطلاعات شخصی

برای مدل های قدیمی تر مانند موتورلا ایکس پیور و گلکسی اس 6 به صورت دستی آن ها را تنظیم خواهید کرد. تنظیم کردن این قابلیت در گلکسی اس 6 کمی متفاوت تر است.

حفاظت از اطلاعات شخصی

نحوه حفاظت از اطلاعات شخصی در گلکسی اس 6:

برای این امر ابتدا وارد قسمت Settings  و گزینه  Lock Screen and Security را انتخاب و در ادامه بر روی گزینه Other Security Settings ضربه بزنید و بر روی گزینه Encrypt phone کلیک کنید.

نکته ای که شاید برای شما جالب و در نوع خود لازم باشد این است که می توانید بر روی کارت حافظه جانبی خود نیز رمز عبور بگذارید(مگر این که آن را فرمت نمایید). برای فعال کردن ابتدا به قسمت Settings گوشی خود مراجعه کنید و گزینه Security را انتخاب و در ادامه بر روی گزینه Encrypt external SD card  ضربه بزنید و آن را به حالت فعال دربیاورید. یک نکته که لازم است بدانید برخلاف فعال کردن رمز عبور تلفن همراه که نیازمند آن است که شما تلفن همراه خود را به حالت تنظیمات کارخانه دربیاورید تا این که بتوانید رمز عبور آن را حذف نمایید، می توانید از قسمت تنظیمات رمز عبور مربوط به کارت حافظه جانبی را حذف کنید.

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی