گوشی خیس را چگونه با ظرفی پر از برنج خشک کنیم؟

گوشی خیس دفن شده در برنج

گوشی خودتون را در آب انداخته‌اید؟ اصلا مضطرب نشوید فقط کافی است گام‌های زیر را­ دنبال کنید و این گام‌ها شانس دوباره استفاده کردن از گوشی خشک‌شده خود را به شما می‌دهد. بخش کارهایی که نباید انجام دهید» را حتماً مطالعه کنید.

گام‌های خشک‌کردن گوشی

 1. اولین گام این است که تلفن همراه خود را سریعاً از آب دور کنید. زیرا که مدت‌زمان مرطوب بودن آن ریسک صدمه زدن به آن را زیاد می‌کند.
 2. هرگز برای تست کردن گوشی جهت اینکه می‌خواهید بدانید روشن می‌شود یا نه از فشار دادن دکمه‌های آن خودداری کنید زیرا که هرچه بیشتر دکمه‌های تلفن همراه خود را فشار دهیم آب بیشتری به درون آن نفوذ می‌کند.
 3. سریعاً باتری را از موبایل خود جدا کنید تا کمترین جریان الکتریکی به آن وارد شود.
 4. اگر باتری موبایل غیرقابل جابه‌جا شدن است مانند گوشی‌های اپل یا لومیا، این ترفند جدا کردن باتری از موبایل نمی‌تواند پاسخگو باشد. شما می‌توانید با فشار دادن دکمه اپل یا لومیا از وضعیت  اطلاع حاصل کنید. در صورت روشن شدن برای مدتی خاموش‌کنید تا خشک گردد.
 5. تمام وسایل جانبی متصل به موبایل را سریعاً جدا کنید.
 6. سیم‌کارت و کارت حافظه جانبی گوشی خود را جدا کنید و با باز گذاشتن پورت‌های آن و جدا کردن کاور به تهویه هرچه سریع‌تر هوا در موبایل کمک می‌کند.
 7. بدنه خارجی موبایل خود را با حوله یا پارچه نم‌گیر خشک‌کنید و مراقب باشید که هیچ‌گونه رطوبتی در قسمت‌های باز موبایل خود باقی نماند.
 8. در این گام که موبایل خود را کاملاً خشک کرده‌اید امکان دارد که رطوبتی در دستگاه شما نهفته باشد و شما بخواهید قبل از روشن کردن آن این رطوبت را از بین ببرید. بر اساس تجربیات افراد که گزارش‌شده است ثابت‌شده‌ترین روش، استفاده از برنج خام برای گرفتن رطوبت گوشی می‌باشد. ماهیت برنج به گونه است که می‌تواند رطوبت را جذب کند. شما می‌توانید موبایل خود را در یک ظرف پراز برنج به مدت دو الی سه روز دفن کنید تا تمام رطوبت نهفته درآن را جذب کند.

  گوشی خیس دفن شده در برنج
  گوشی خیس دفن شده در برنج
 9. در گام آخر که مطمئن شدید کاملاً خشک‌شده است باتری را درگوشی قرار دهید و روشن کنید.

کارهایی که نباید برای خشک‌کردن گوشی انجام دهیم

یکی از سریع‌ترین روش برای خشک‌کردن گوشی استفاده از سشوار می‌باشد که توصیه نمی‌شود زیرا که این گرما زیاد ممکن است صدمه جدی به گوشی وارد کند.

از گذاشتن گوشی خود در فریزر خودداری کنید چون سرمای فریزر ممکن است از کارایی گوشی شما کم کند.

از نظرات مفید شما برای بهینه کردن این خبر در صفحه اجتماعی فیس بوک سایمان دیجیتال مشتاقانه استقبال می‌کنم.

موفق باشید

منبع: CNET

پست های مرتبط:

google-nexus-6p-3024-010

چگونه استفاده داده اینترنتی گوشی اندرویدی خود را کاهش بدهیم؟

با چند راهکار ساده می توانید مقدار داده اینترنتی در گوشی...

معرفی 5 میانبر اندرویدی

5 میانبر اندرویدی که آرزوی دانستن آن ها را دارید

اگر شما جزو کاربران تازه اندروید هستید و یا از...

برنامه

معرفی برنامه از ما،خرید تبلت و گوشی از شما

اگر جزو کاربرانی هستید که گوشی و یا تبلت جدید...