چگونه از هک شدن وای فای خود جلوگیری کنیم ؟ بخش سوم

مراحل جلوگیری از هک وای فای

وای فای شما چگونه هک می شود؟ بخش سوم- اگر به خاطر بیاورید در بخش دوم این موضوع توضیحاتی را داده بودیم حالا در بخش سوم که پایان این موضوع می باشد می خواهیم به  موارد دیگری از مراحل جلوگیری از هک شدن وای فای اشاره کنیم.

مرحله پنجم – جلوگیری از هک شدن وای فای

فعال کردن فیلترینگ آدرس مک (MAC Address Filtering )بر روی اکسس پوینت مودم

زمانی که از مک صحبت می کنیم حائز اهمیت است بدانید که به کامپیوتر مک اپل اشاره ای نداریم. فیلترینگ آدرس مک قابلیتی است که به عنوان یک کدگذاری برای بیشتر کردن امنیت شبکه های وایرلس، در همه مودم ها وجود دارد. این قابلیت فیلترینگ آدرس مک، آدرس مک سخت افزار دستگاه های متصل به شبکه نتورک شما را شناسایی و به این دستگاه ها با آدرس مک شناخته شده، اجازه دسترسی به شبکه وایرلس شما را می دهد. لازم است بدانید که هکرها این روش را نیز می توانند دوربزنند بنابراین فیلترینگ آدرس مک نباید جایگزین الگو رمزگذاری WPA2 شود.

728px-Secure-Your-Wireless-Home-Network-Step-5-Version-2

مرحله ششم

بخش SSID را غیرفعال نکنید

قابلیت شناسایی SSID را در تنظیمات مودم خود غیر فعال نکنید. هرچند این امر در ظاهر به سود شما می باشد اما در واقع ایده مناسبی نیست. به نظر می رسد که در اصل شبکه شما برای هسایگان مخفی می باشد و لی هرگونه هکری می تواند به SSID شما نفوذ و  وای فای شما را هک کند.

728px-Secure-Your-Wireless-Home-Network-Step-6-Version-2

مرحله هفتم

غیرفعال کردن اتصال از راه دور (remote login)

اولین کرم نفوذی راه خود را به این شکل باز می کند.بیشتر یوزر نیم ها با نام ادمین (Admin) ذخیره می شوند به طوری که برای یک ویروس و یا کرم کار چندان سختی نخواهد بود که پسورد یک یوزر نیم آشنا را کرک کند. جالب است بدانید که این  remote login در حالت پیش فرض بیشتر روترها معمولا غیرفعال می باشد. البته بهتر است مطمئن شوید که وقتی برای اولین بار تنظیمات روتر خود را انجام می دهید این قابلیت غیرفعال باشد و همچنین در مدت زمان های بعدی نیز آن را غیرفعال کنید. اگر نیاز داشتید که روتر خود را بروزرسانی کنید، برای این امر فقط لازم است که یک دسترسی برای ورود به روتر خود تنظیم نمایید.

728px-Secure-Your-Wireless-Home-Network-Step-7-Version-2

مرحله هشتم

غیر فعال کردن مدیریت وایرلس (wireless administrating)

نهایتا در تنظیمات، امکان مدیریت تنظیمات روتر خود را به صورت بی سیم غیر فعال کنید بدین معنی است که همواره شخص بایستی استفاده از کابل لن بتواند تغییراتی را انجام دهد و نه این که هکرها و یا سایر افراد بتوانند از طریق شبکه بی سیم مودم شما را هک و یا تفییراتی را اعمال نماید.

728px-Secure-Your-Wireless-Home-Network-Step-8-Version-2

منبع: wikihow

 

 

 

 

 

 

پست های مرتبط:

1%d8%ad%d8%b3%d8%a7%d8%a8-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85-%d9%85%d9%86-%d9%87%da%a9-%d8%b4%d8%af%d9%87%d8%8c-%da%86%da%a9%d8%a7%d8%b1-%da%a9%d9%86%d9%85%d8%9f

حساب اینستاگرام من هک شده است، چکار کنم؟

تقریبا چند روز اخیر بود که یکی از دوستان اطلاع...

بدافزار اندروید

بدافزار جدید در کمین آندروید

شایدقربانی بعدی این بدافزار اندروید شما باشد .. !! شما...

امنیت وای فای عمومی

چرا نباید به وای فای عمومی اعتماد کرد؟

بیشتر اوقات مردم دوست دارند که در مکان های عمومی...

yalada-1