به ایمیل هات وقت نداری جواب بدی؟ بسپارش به گوگل

gmail

پاسخ به ایمیل، آسانتر از قبل – این هفته شرکت گوگل از امکان ” پاسخ‌گویی هوشمند” خود برای جی میل در سیستم‌عامل آی او اس و اندروید رونمایی کرد. این امکان از تکنیک ” ماشین هوشمند” و “شبکه‌های عصبی ”  و با در نظر گرفتن محتوای ایمیل موردنظر، برای تخمین زدن جواب‌ها استفاده کرده و حدود 3 جواب محتمل ایجاد می­کند. این سیستم برای بهبود عملکرد پیشنهاد‌ها­ی خود از پاسخ‌های کاربران استفاده می‌کند تا پیشنهاد‌ها بهتر و کاربردی‌تری را اعلام کند. سخنگوی گوگل اعلام کرد که این امکانات دارای بیش از 20000 “پاسخ هوشمند” در مخزن خود است که این پاسخ‌ها هم چنان درحال‌توسعه است.

یک نکته که شاید برای برخی  که پاسخ‌گویی به زبان فارسی (یا هر زبان غیر از انگلیسی) را ترجیح می‌دهند ناخوشایند باشد این است ‌که ” پاسخ‌های هوشمند ” در اپ استور و گوگل پلی به زبان انگلیسی خواهند بود.

و اما عملکرد ” پاسخ‌گویی هوشمند ” به چه صورت است ؟

همان‌طوری که در بالا اشاره شد به کمک سیستم‌های عصبی کار می‌کند به این صورت که شبکه‌ی رمزگشایی، ایمیل‌های دریافتی را کلمه به کلمه بررسی کرده و یک لیست از اعداد تولید می‌کند که بردار نامیده می­شوند که درواقع از این طریق مفهوم مطلب را دریافت می­کند.

ایمیل - پاسخگویی هوشمند
ایمیل – پاسخگویی هوشمند

جالب است بدانید که این بردارها کاملاً “مستقل از نحو” عمل می‌کند به این معنی که مفهوم دو عبارت زیر را یکسان در نظر می­گیرد.

“?Are you free tomorrow” و “?Does tomorrow work for you”

این قسمت شرح مختصری بود از اینکه گوگل چگونه مفهوم ایمیل شما رو درک می­کند.

حالا بریم سراغ چگونگی عملکرد پاسخ‌گویی گوگل به ایمیل‌ها :

گوگل از معماری LSTM موجود در ایمیل‌های دریافتی برای پیش­گویی پاسخ‌ها استفاده می‌کند. درواقع مهندسین گوگل با کمک تکنولوژی ” یادگیری ماشینی” یک نگاشت از پاسخ­های محتمل به مفاهیم معنایی ( نه نحوی) انجام می­دهند. ازآنجایی‌که گوگل قادر است تا حدی مفاهیم را  مستقل از نحو کلمات تشخیص دهد می‌تواند جواب‌هایی با مفاهیم یکسان و کلمات مختلف تولید کند.

طبق گفته­  Tech News Worldمسلماً در ابتدای کار کمی ایراد در تشخیص الگوهای معنایی و تولید جواب وجود خواهد داشت اما کاربران منصف منحنی پیشرفت این امکان جدید را مانند سایر تکنولوژی‌ها در نظر می‌گیرند.

منبع : Tech News World

پست های مرتبط:

Google Allo app

معرفی جدید ترین اپلیکیشن گوگل به نام Google Allo

اپلیکیشن Google Allo یک برنامه پیام‌رسانی هوشمند شرکت گوگل می‌باشد. این...

عرضه هواپیمای بدون سرنشین

عرضه هواپیمای بدون سرنشین DRONE توسط گوگل ایکس در سال 2017

آقای دید ویس، رئیس پروژه‌ی WING گوگل، در دوم نوامبر 2013 در...

نکسوس جدید گوگل

نکسوس جدید گوگل را کدام شرکت خواهد ساخت؟؟؟

سازنده ی نکسوس جدید گوگل کدام شرکت خواهد بود؟ سال...

yalada-1