هدیه 180 میلیونی دلاری سامسونگ به اپل در کریسمس

هدیه 180 میلیون دلاری سامسونگ به اپل

شرکت اپل از سامسونگ انتظار یک هدیه بسیار بزرگ در روز کریسمس را خواستار می باشد. این هدیه که معادل 180 میلیون دلار می باشد به نوعی برآورد خسارت نقض حق امتیاز پتنت شرکت اپل است.

شاید باورتان نشود ولی واقعیت دارد. بله اپل در راستای موضوع استفاده سامسونگ از پتنت با حق امتیاز اپل دوباره اعتراض کرده است. و خواستار پرداخت خسارت 180 میلیون دلار را از سامسونگ می باشد.

دقیقا در طی این هفته ها بود که سامسونگ تخلف خود را در استفاده از پتنت و طراحی مختص اپل را قبول کرده و حاضر به پرداخت جریمه نقدی معادل 548 میلیون دلار شد. ولی شرکت اپل با دادن اعتراض به دادگاه خواستار   180 میلیون دلار غرامت بیشتر نسبت به قبل شد و همچنان به بسته نشدن پرونده اصرار داشت.

دادگاه کوپرتینو که در کالیفرنیا برگزار شده بود به این اعتراض اپل که در قسمت بالا ذکر کردیم، پاسخی نداد و مدعی کره ای  این اعتراض را رد کرد. این اخبار در روز پنجشنبه به وسیله فولرین مولر به عنوان متخصص حرفه ای طراح پتنت اپل، در بلاگ مختص به خودش مطرح کرد.

البته لازم به ذکر است که این موضوع در سال 2012 به پایان رسیده بود و روابط بین دو شرکت معروف جهان با برقراری نور سفید محکم تر و پررنگ تر شده بود. به طوری که هیئت منصفه دادگاه با تعیین غرامت 1 بیلیون دلاری برای شرکت کره ای، رای خود را اعلام کرده بود که بعد ها این نرخ تقریبا به نصف بیشتر کاهش پیدا کرد.

بعد از یک سال شرکت اپل و سامسونگ تصمیم به شفاف کردن رابطه بین یکدیگر گرفتند در حالی که پرونده آنها در دادگاه همچنان باز بود. به طوری که شرکت سامسونگ به عنوان تامین کننده پردازنده و صفحه نمایش آی پد و آیفون شرکت اپل، با یکدیگر همکاری می کنند.

منبع: cnet

 

پست های مرتبط:

eric-schmidt-google

همکاری گوگل با سامسونگ و ال‌جی

مدیر اجرایی آلفابت : آغاز همکاری گوگل با سامسونگ و...

معرفی پنج برنامه رایگان اپل

معرفی پنج برنامه رایگان اپل

معرفی پنج برنامه رایگان برای کاربران اپل و شما می...

طراحی ظربف آیفون 7

ظرافت باورنکردنی آیفون 7 : شایعه جدید اپل

ظرافت باورنکردنی نسل بعدی آیفون : شایعه ی داغ اخیر...

yalada-1