معنی هشتگ در تلگرام و اینستاگرام به زبان ساده

کاربرد هشتگ در تلگرام و اینستاگرام

هشتگ چیست؟

هشتگ #، یک نماد پیشوندی و یکی از تگ‌های ابرداده است.همچنین، پیام‌های کوتاه در سرویس‌های میکروبلاگ شبکه‌های اجتماعی مانند Twitter یا +Google، ممکن است به وسیلهٔ یک یا چند کلمهٔ به هم پیوسته، تگ شده باشد. به عنوان مثال:

#سایمان_دیجیتال یک #فروشگاه_آنلاین است.

هشتگ ابزاری برای گروه‌بندی چنین پیام‌هایی را فراهم می‌کند، تا افراد بتوانند آن هشتگ را جستجو کنند و مجموعه‌ای از پیام‌هایی را که شامل آن هستند به دست آورند. تا اکتبر سال ۲۰۱۴، هفده هشتگ در زمینه موضوعات سیاسی در سراسر جهان اطلاع رسانی کرده‌اند.

نخستین استفاده از نمایهٔ متعالی هشتگ، توسط San diego، مقیم Nate Ritter کالیفرنیا بود، که #Sandiegofire را در پست‌های مکرر خود در مورد آتش‌سوزی‌های اکتبر ۲۰۰۷ کالیفرنیا، با موضوع San Diego قرار داد.

کاربرد هشتگ در تلگرام و اینستاگرام

کاربرد هشتگ چیست؟

این ابزار که اخیرا در شبکه های اجتماعی بسیار معروف شده است از کاربردهای بسیار زیادی برخوردار است. به طوری که شما می توانید از آن برای اطلاع رسانی کردن یک موضوع و یا تبلیغ برند خود و یا …. استفاده نمایید. برخی از افراد نحوه استفاده از این ابزار را نمی دانند و ما خود اخیرا متوجه این موضوع شده ایم که این ابزار می تواند کاربرد بسیار خوبی در کانال ها و گروه های تلگرام و همچنین اینستاگرام داشته باشد. زیرا که امروزه تقربیا بیش از نصف زمان خود را در این شبکه اجتماعی پرطرفدار می گذرانیم. بنابراین تصمیم گرفتیم در مورد نحوه استفاده آن در شبکه های اجتماعی را با زبانی ساده برای شما توضیح بدهیم.

کاربرد هشتگ در تلگرام چیست؟

اگر بخواهیم در مورد استفاده از هشتگ در تلگرام صحبت کنیم، بهتر است بگوییم که این ابزار بسیار مفید برای اطلاع رسانی در کانال ها و گروه ها مفید است. به عنوان مثال در کانال سایمان دیجیتال  با جست و جو #اپلیکیشن می توانید به تمامی اپلیکیشن های مفید دست یابید. اکنون نوبت به گروه ها می رسد که اکثرا می دانیم چت های داخل گروه از حوصله بسیاری از ما خارج است. بنابراین اگر ادمین گروه خود شما باشید بهتر است به اعضا خود اعلام کنید که هر نوع اطلاع رسانی را با علامت هشتگ در گروه به اشتراک بگذارند تا به راحتی سایر اعضا با یک جست و جو ساده به این اطلاع رسانی دست پیدا کنند.

کاربرد هشتگ در اینستاگرام چیست؟

همانطور که گفتیم این ابزار از کاربرد بسیاری در شبکه های اجتماعی برخوردار است. به عنوان مثال اگر در صفحه اینستاگرام سایمان دیجیتال عضو باشید می توانید با جست و جو #چگونه_سایمان به تمامی پست هایی در قالب این که شما می توانید کارهای مربوط به گوشی را توسط خود انجام دهید، دسترسی داشته باشید.

امیدوارم مطلب مفیدی را برای ارائه کرده باشم و همچنین ما را از نظران سازنده خود بی بهره نگذارید.

پست های مرتبط:

هدفون اپل

بهتر است هدفون اپل را فقط پخش کننده موسیقی ندانیم

هدفون اپل را امتحان کرده اید؟ اگر تا به حال از...

ایموجی

ایموجی هوشمند قادر به شناسایی کلمات می باشد؟

ایموجی همان شکلک هایی می باشند که امروزه نقش انتقال...

مشکل زوم عکس پشت زمینه در iOS

مراحل رفع مشکل زوم خودکار عکس پشت زمینه درiOS

مطرح کردن مشکل… زمانی که شما می خواهید از یک...

Comments (2)

حال اگر از همان واژگان اما بدون علامت هشتگ استفاده کنیم چه اشکالی پیش می اید؟ ایا جستجو مختل می شود؟

پاسخ دادن

    درود خدمت شما
    در واقع جستجو مختل نمی شود اما با بکاربردن این علائم جستجو بهتر و سریعتر انجام می شود و صدالبته نتایج بهتری را برای جستجوی کاربر و البته موتور های جستجو به همراه خواهد داشت.

    پاسخ دادن

yalada-1