آب خوردن قبض 2000 دلاری با ویژگی WiFi assist آیفون

چگونه WiFi Assist را غیرفعال کنیم؟

شاید برای شما هم اتقاق افتاده باشد که حجم اینترنت سیم کارت خود را به طور ناگهانی از دست بدهید و یا در آخرماه فیش موبایل بسیار بالا دریافت کرده باشید؟ بله باید به شما اطلاع بدهم که اگر از آیفون با iOS 9 استفاده می کنید، این اتفاق حتما برای شما امکان پذیر است زیرا یکی از ویژگی های آی او اس 9 “WiFi assist”  که اخیرا سر و صدای زیادی در فضای مجازی به راه انداخته است. WiFi assist زمانی که وای فای شما ضعیف باشد به طور خودکار به اینترنت سیم کارت شما سویچ می کند. به طوری که بدون اینکه شما اجازه سویچ کردن بدهید می تواند با گرفتن سیگنال قوی از اینترنت آیفون شما، به طور خودکاروصل شود.

بهتر است از یک داستان واقعی برای شما تعریف کنم به نقل از گزارش خبری CBS؛ یک نوجوان با قبض 2000 دلاری در حالی که WiFi assist را مقصر می دانست، از اپل شاکی شده است. داستان به اینگونه است که وای فای اتاق او دارای سیگنال نسبتا ضعیف بوده و آیفون او به طور خودکار به اینترنت سیم کارت گوشی وصل شده است. بنابراین به دلیل عدم آگاهی از این ویژگی در پایان ماه با قبض 2000 دلاری شوکه شده است.

با وجود تمامی این اتفاقات نباید به دنبال مقصر گشت زیرا همه این اتفاقات ناشی از عدم آگاهی از ویژگی های این گوشی پیشرفته می باشد. لازم بذکر است که بسیاری از ما نمی دانیم که چگونه این ویژگی را غیرفعال کنیم. بنابراین ما در این قسمت، نحوه غیر فعال کردن آن را به شما نشان خواهیم داد.

چگونه  WiFi assist را غیرفعال کنیم؟

ابتدا وارد قسمت Setting  سپس به قسمت Cellular بروید و بعد با اسکرول کردن به سمت پایین، WiFi assist را که روشن است خاموش کنید.

Setting > Cellular > WiFi assist

روش غیر فعال کردن WiFi assist

اگر شما هم در خانه فرزندانتان از آیفون با سیتم عامل آی او اس 9 استفاده می کنند، بهتر است که حتما این ویژگی را خاموش کنید تا با قبض چند هزاری شوکه نشوید…

دوستان شما چه فکری می کنید؟ آیا این روش درستی است برای استفاده از این ویژگی؟

منبع: Drippler

 

پست های مرتبط:

آخرین نسخه به روزرسانی تلگرام را دانلود کنید

اضافه شدن قابلیت پیش نویس (Draft)، تصویر در تصویر(Picture-in Picture)و...

اتصال بی‌سیم

اتصال بی سیم آیفون به کامپیوتر را چگونه خودمان انجام دهیم؟

اتصال بی سیم آیفون به کامپیوتر را چگونه خودمان انجام...

پنهان کردن آیکون برنامه در iOS 9.2

چگونه آیکون برنامه های از پیش نصب شده را در iOS 9.2 پنهان کنیم؟

پنهان کردن آیکون برنامه : شرکت اپل اعلام کرده است...

yalada-1